ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

Haindlová a hráčská asociace podávají žalobu na Pešíra

Velikost textu:

Praha - Asociace fotbalových hráčů a její předsedkyně Markéta Haindlová se rozhodly podat žalobu na bývalého sportovního manažera asociace Tomáše Pešíra, který minulý týden společně s jinými bývalými i současnými hráči kritizoval vedení asociace. Ta se nyní chce bránit a žaluje ho pro pomluvu.

Pešír kritizoval vedení asociace v čele s Haindlovou: Podle něj je nedůvěryhodné, neplní hlavní poslání a nepřehledně hospodaří. Někteří hráči proto požadovali dokonce změnu vedení. Vedení asociace se však proti obviněním ohradilo. "Mrzí nás zejména kritika hospodaření, protože to podléhá přísné kontrole. Každý může do našich účtů nahlédnout, ale nikdo tak neučinil a rovnou přišlo obvinění," řekl člen výkonného výboru Václav Červený. "Kritiku vítáme, ale toto přesáhlo všechny meze. Proto podáváme trestní oznámení na přečin pomluvy. Požádali jsme o to externí právní kancelář," dodal.

Pešíra žaloba nepřekvapila. "To je přesně styl Markéty. Spíše než aby pracovala, vede tyto spory. Bylo nás tam asi deset, ale vybrala si mě. Víceméně jsem to čekal," řekl Pešír. "Žije ve virtuálním světě. Tohle není o Pešírovi, ale o tom, že hráči za mnou chodí, protože vědí, že jsem tam pracoval, a stěžují si," dodal.

Na stranu kritiků, mezi kterými byli například Jan Rajnoch, Matúš Kozáčik, Luboš Loučka či Milan Fukal, se postavil i Pavel Nedvěd. "Jestli si někdo myslí, že jsem ho dokázal ovlivnit, tak to bych musel patřit mezi deset nejvlivnějších lidí v českém fotbale," uvedl Pešír. Právě zaangažování bývalého spoluhráče mrzelo člena výkonného výboru Vladimíra Šmicera. "S Pavlem Nedvědem jsem v častém kontaktu, tak mě mrzí, že se nezeptal na můj názor. Za mnou také v minulosti Tomáš Pešír přišel s tím, že uděláme na asociaci převrat, ale nejprve jsem chtěl znát názor Markéty. Tohle je cílená kampaň proti ní," řekl Šmicer.

Vladimír Šmicer
Vladimír Šmicer

Haindlová míní, že v pozadí stojí vlivnější osoby než Pešír. "Ale nemám konkrétní důkazy, proto nemohu jmenovat. Každopádně celá akce byla připravena tak, že by to Tomáš Pešír sám nedokázal, i když je schopný," řekla s tím, že asociace může vadit jak funkcionářům v klubech, tak i fotbalovým agentům. "Pravidelně informujeme licenčního manažera FAČR o dluzích klubů vůči hráčům a podali jsme na UEFA stížnost na tabulkové ceny hráčů přestupujících po konci smluv. Také zastupujeme hráče a vytváříme tak konkurenční prostředí vůči agentům. Třeba jsme pomohli Martinu Feninovi, když od něj agenti dali ruce pryč," naznačila Haindlová, čím se mohla někomu zprotivit.

Právě Fenin se s příbramským útočníkem Petrem Švancarou či libereckým brankářem Přemyslem Kovářem zastal Haindlové a vyjádřil asociaci podporu. "Asociace za mnou stála a pomohla mi, abych mohl dál hrát," řekl Fenin.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.