ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Bílek opět v trenérském víru, povede Dinamo Tbilisi

Velikost textu:

Tbilisi – Dinamo Tbilisi bude mít opět českého trenéra. V letech 2006 až 2008 působil v klubu kouč českých vicemistrů Evropy z roku 1996 Dušan Uhrin, do loňska trénoval v Tbilisi jeho syn, než převzal v zimě Viktorii Plzeň. Nyní tým povede bývalý trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek. S úřadujícím mistrem gruzínské ligy podepsal dvouletou smlouvu a v klubu má na co navazovat: oba Uhrinové vyhráli s Dinamem ligový titul, Dušan Uhrin mladší navíc loni přidal i pohárový triumf.

Michal Bílek
Michal Bílek

Nástupce Uhrina mladšího Malchaz Žvanija v uplynulém ročníku s týmem double zopakoval. Díky zisku patnáctého gruzínského titulu se Dinamo kvalifikovalo do druhého předkola Ligy mistrů, v němž může narazit na pražskou Spartu. Tu Bílek trénoval v letech 2006 až 2008.

Bílek by měl do Tbilisi dorazit v pátek 6. června a zahájit s mužstvem přípravu na novou sezonu.

Devětačtyřicetiletý Bílek loni na podzim skončil u národního mužstva po čtyřech letech krátce před koncem neúspěšné kvalifikace na mistrovství světa v Brazílii. Tbilisi bude pro bývalého kouče Teplic, Blšan, Plzně a Sparty třetím zahraničním angažmá v trenérské kariéře. V minulosti působil v kostarickém celku Cartaginés a v Ružomberoku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.