ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
REPREZENTACE

Limberský o roli kapitána: Je to obrovská pocta. Jsem za to rád

Velikost textu:

Olomouc – Velká premiéra při úterním přátelském duelu proti Rakousku čeká na Davida Limberského. Třicetiletý obránce poprvé v kariéře povede reprezentaci jako kapitán. "Pro každého hráče je to obrovská pocta, mě nevyjímaje. Jsem za tu důvěru rád a budu se snažit ji splatit na hřišti," řekl Limberský, jenž zároveň přiznal, že není příliš nadšený z toho, že je v národním týmu s 25 starty tím vůbec nejzkušenějším hráčem.

David Limberský (vpravo) s trenérem Pavlem Vrbou
David Limberský (vpravo) s trenérem Pavlem Vrbou

"Ta volba vyplynula z toho, že je tady velmi mladý kádr. Nejsem nadšený z toho, že jsem nejzkušenější, ale je to tak. Jsem vlastně druhý nejstarší po Milanu Petrželovi, ale tomu by byla kapitánská páska velká, tak volba připadla na mě," smál se Limberský.

V třiceti letech si v reprezentaci pomalu musí zvykat na roli "mazáka". "Nejsem na tu pozici zvyklý. Ale tvoří se nový tým a já se v něm udržel, za což jsem rád. Je to pro mě i závazek, věřím, že důvěru trenéra budu splácet," řekl Limberský.

"Na druhou stranu jsem na tuhle pozici zvyklý z klubu. S Pavlem Horváthem se tak nějak o to střídáme. Až jednou skončí - doufám, že za dlouho - vypadá to, že volba padne asi taky na mě," uvedl plzeňský obránce. 

Na kapitánovi pro úterní duel se shodli hráči i trenér Pavel Vrba. "Vyplynulo to ze situace. Minule byl Michal Kadlec, řekli jsme, že to bude ten nejzkušenější. Hráči proti tomu nic nenamítali, tak jsme to řešili takhle," prohlásil Vrba.

Volbu bez problémů přijali i sparťané, jejichž fanoušci nemají Limberského v oblibě. "V reprezentaci klubové záležitosti neřešíme, takže žádný problém nebyl," podotkl Limberský.

Je mu jasné, že český celek po dvou remízách pod koučem Vrbou potřebuje proti Rakousku výhru. "V národním týmu jsme permanentně pod tlakem, veřejnost výsledky očekává. Z toho pohledu by bylo dobré, abychom zítra vyhráli," řekl Limberský.

V Plzni měl po neproměněné penaltě od Vrby zákaz chodit na pokutové kopy a to prý stále platí. "Ještě nějaké tři roky nemůžu. Navíc myslím, že v týmu máme lepší exekutory," uvedl Limberský. "Třeba Milan Petržela," dodal s úsměvem Vrba v narážce na Petrželovu neproměněnou penaltu ve finále Poháru České pošty.

přehrát video
Rakouští fotbalisté poprvé v Olomouci trénovali před duelem s Čechy
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.