ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Jankulovski se znovu zapojí do přípravy, sval je bez prasklin

Velikost textu:

Kunice (Praha) - Obránce Marek Jankulovski se dnes večer znovu zapojí do přípravy fotbalové reprezentace ve Štiříně a Kunicích u Prahy. Důkladná prohlídka vyvrátila možnost praskliny ve stehenním svalu jeho levé nohy.

Marek Jankulovski
Marek Jankulovski

Dopoledne fotbalisté věnovali taktické poradě u videa a na programu bylo také oficiální fotografování před startem kvalifikace. Velké obavy ze zdravotního stavu Jankulovského sice prohlídka odvrátila, skutečný stav ale ukáže až dnešní příprava. "Magnetická rezonance ale žádnou rupturu nepotvrdila," řekl reprezentační mluvčí Lukáš Tuček.

Fotbalisté dnes měli na rozdíl od středy volnější program a také už přemýšleli, jak zastavit sérii inkasovaných branek ze standardních situací, tedy rohů a trestných kopů. "Předpokládám, že dnes dojde na nácvik obranných standardek. Zatím jsme si k tomu řekli něco ráno u videa," uvedl záložník Jan Polák.

Definitivní varianta bránění zatím nebyla stanovena, ale podle náznaků od hráčů se dá očekávat, že volba padne na kombinaci obou stylů. Některého hráče soupeře by tak tým bránil osobně, ale současně by zůstal u zónového systému, který má naučený.

Na hřiště v Kunicích poblíž Prahy dorazí fotbalisté až v 17:00 a dnešní přípravu nebude možné na rozdíl od těch předešlých sledovat. V pátek se už očekává typický předzápasový trénink, v sobotu sehrají reprezentanti na Strahově přípravný zápas proti Českým Budějovicím.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.