ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Fotbalista Polák mohl změnit dres, ale Anderlecht ho nepustil

Velikost textu:
aktualizováno 4. 9. 2008 14:29

Kunice (u Prahy) - Fotbalový záložník Jan Polák mohl nedávno změnit klubový dres. Český reprezentant dnes v rozhovoru s novináři přiznal, že dostal blíže nespecifikovanou zahraniční nabídku, ale Anderlecht Brusel se proti jeho odchodu postavil a nechtěl ho za žádnou cenu ztratit. Na středeční vstup do kvalifikace o postup na světový šampionát 2010 se tak Polák s českým národním týmem chystá i nadále jako hráč celku z belgické metropole.

Český záložník Jan Polák
Český záložník Jan Polák

O odchodu některých hráčů z Anderlechtu se začalo mluvit po neúspěchu v kvalifikaci Ligy mistrů, kde belgický favorit nestačil na běloruské překvapení soutěže BATE Borisov. Mezi jmény, o nichž se v souvislosti se změnou klubového dresu mluvilo, bylo i to Polákovo.

"Bylo to aktuální, ale nechci říct klub ani soutěž, odkud byla nabídka," řekl Polák. "Jsem v Anderlechtu hrozně spokojený, ale trochu jsem chtěl změnit prostředí, i když toho pro mě udělali také hodně. Ze strany Anderlechtu znělo, že mě za žádnou cenu nechtějí pustit, nechtěli o odchodu ani slyšet. Teď už je to pryč," uvedl český záložník.

Čas soustředit se na reprezentaci, čeká ji těžký soupeř 

Nyní se soustředí na reprezentaci, kterou v Severním Irsku čeká vstup do světové kvalifikace. "Zatím žádné napětí necítím, zápas bude až za šest dnů," poznamenal. "Vstup bude hodně důležitý, ale také náročný, čeká nás těžký soupeř. Irové v minulé kvalifikaci celou skupinu zlobili. Mají kompaktní tým, bude to tam bolet," varoval Polák.

Je rád, že si české mužstvo na sobotu naplánovalo přípravný duel s Českými Budějovicemi. "Je dobře, že nevypadneme z tempa. Teď ještě nelze říct, zda je lepší začít hned v sobotu, nebo až později a mít poprvé volno. Já osobně bych hrál raději oba dva úvodní zápasy," prohlásil záložník Anderlechtu.

Výkon z Anglie je dobrý základ

Důležité prý bude zopakovat povedený výkon z přípravy v Anglii, kde Češi remizovali 2:2. "Chtěli bychom pokračovat v trendu z Anglie, to znamená technický a kombinační fotbal. Až na některé výjimky jsme pracovali dobře, Angličané s námi měli problémy. Irové ale budou hodně vyhecovaní," upozornil.

Jediným velkým nedostatkem národního týmu je momentálně bránění standardních situací. Stále není jasné, zda se trenér Petr Rada rozhodne pro zónové, či osobní pokrývání soupeřových hráčů. "Dnes jsme se dívali na video, ve vápně jsme nebyli moc dobře rozestavení. Soupeř má výhodu, když se rozběhne, to se těžko brání. Ještě jsme si neřekli, zda bránit osobně, či zónově. Možná to nakonec bude kombinovaně a na nebezpečné hráče osobně, ale to zase vzniká nebezpečí faulů," doplnil Polák.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.