ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Ligový fotbalista roku? Jeden z trojice Dočkal, Hušbauer a Harba

Velikost textu:
aktualizováno 26. 5. 2014 22:48

Praha - Nejlepším fotbalistou české ligy za letošní sezonu se stane Bořek Dočkal, Josef Hušbauer nebo Haris Harba. Dvojice sparťanských záložníků a bosenský útočník z Jihlavy jsou v nominaci na hlavní cenu, která bude vyhlášena 1. června. O cenu pro trenéra roku se ucházejí Petr Rada z Jihlavy, Leoš Kalvoda ze Znojma a Vítězslav Lavička ze Sparty. Rozdělovaly se už však ceny pro nejlepší hráče na svých pozicích.

přehrát video
Vyhlašování nejlepších fotbalistů ovládla Sparta

Během dnešního nominačního večera v Praze byly vyhlášeny i doprovodné ankety. Nejlepším brankářem zvolila akademie odborníků Matúše Kozáčika z Plzně, který těsně porazil sparťana Tomáše Vaclíka, autora nejvíce čistých kont v této sezoně.

Další pocty už ale patřily hráčům Sparty, kteří získali titul i Pohár České pošty právě před Plzní. Cenu pro nejlepšího obránce dokonce Sparta zcela ovládla, když za vítězným Pavlem Kadeřábkem skončili Costa a Mario Holek.

Pavel Kadeřábek: "Na začátku jsem si ani nepomyslel, že bych mohl být nejlepším obráncem, protože jsem na tento post šel jen z nouze. Jak se říká: nemáš fleka, hraješ beka. Teď už si neumím představit, že bych se vrátil do zálohy. Ale že bych byl typický obránce, to zas ne. Máme hru založenou na držení míče, takže zas moc bránit nemusím. Spíš častěji útočím."

Suverénní vítězství mezi záložníky slaví Josef Hušbauer, který s 18 góly útočí na cenu pro nejlepšího kanonýra sezony. V hlasování získal 46 bodů, zatímco druhý Dočkal osm.

Mezi útočníky kraloval kapitán Sparty David Lafata, který získal dvakrát více hlasů než druhý Harba. "Sice nemám tolik gólů jako v minulých sezonách, ale tato pro mě byla životní, protože jsem chtěl týmovou trofej a nakonec mám hned dvě," řekl novinářům Lafata. "Já osobně bych asi hlasoval pro Zbyňka Pospěcha. Dukla byla nebezpečná hlavně díky němu," dodal.

David Lafata
David Lafata

Vyhlášen byli i nejlepší rozhodčí. Mezi hlavními sudími zvítězil Pavel Královec, který pravidelně píská i v evropských pohárech. Podobně je na tom také nejlepší asistent Martin Wilczek.

Další ceny budou vyhlášeny po skončení sezony na galavečeru 1. června. Vedle hráče a trenéra sezony bude oznámeno jméno i největšího objevu, tedy fotbalisty, který nepřesáhl hranici 23 let a který v předchozích dvou sezonách neodehrál více než 15 utkání v každém ročníku zvlášť. O cenu se ucházejí Adam Jánoš (Jihlava), Patrik Hrošovský (Plzeň) a Robert Hrubý (Slavia).

Na nejlepšího cizince ligy kandidují Harba, jeho bosenský krajan Jasmin Ščuk z Mladé Boleslavi a sparťan Costa ze Zimbabwe.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.