ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Trenér Griga byl po fiasku s třetiligovým Vyšehradem propuštěn

Velikost textu:
aktualizováno 4. 9. 2008 15:18

Praha - Fotbalisty Viktorie Žižkov už nevede slovenský kouč Stanislav Griga. Po sérii neúspěšných výsledků ho dnes představenstvo klubu odvolalo z funkce. Vedením týmu byl dočasně pověřen asistent Boris Kočí. Sdělil to tiskový mluvčí klubu Jiří Fryc. Podle médií je hlavním adeptem na uvolněný post bývalý trenér Příbrami, Liberce a Slavie Josef Csaplár, současný hráčský skaut anglického Evertonu.

Trenér žižkovských fotbalistů Stanislav Griga
Trenér žižkovských fotbalistů Stanislav Griga

"Úvod sezony nenaplnil naše očekávání. Cítíme, že mužstvo potřebuje nějaký impulz, aby nezabředlo do ještě hlubší krize. A ve změně na trenérském postu spatřujeme nyní asi jedinou možnost, jak situaci řešit," vysvětlil důvody Grigova odvolání prezident klubu Luděk Vinš, který je momentálně v zahraničí.

Série neúspěchů a Grigův pád

Pražský celek je po pěti ligových kolech v tabulce čtrnáctý s třemi body. Po čtyřech porážkách v nejvyšší soutěži neuspěla Viktoria ani v Poháru ČMFS, v jehož druhém kole ve středu nečekaně podlehla na hřišti třetiligového Vyšehradu 1:2.

Právě poslední prohra zřejmě Grigovi definitivně zlomila vaz. "V Poháru ČMFS jsme měli velké ambice, jenže jsme to pokazili hned na začátku. Teď nezbývá než se soustředit na ligu a vrátit se na pozice, které odpovídají podmínkám a možnostem mužstva," dodal Vinš.

Griga přiznal, že ho rozhodnutí klubových šéfů překvapilo. "Odvolání pro mě bylo svým způsobem překvapení, a to i když se o tom v médiích spekulovalo. Mohu říci, že tato zpráva přišla bez varování a vedení klubu se tak rozhodlo dnes v noci," uvedl v prohlášení Griga.

Griga namítá, že mužstvo potřebuje čas na sehrání

Mužstvo podle něj potřebovalo po příchodu nových tváří určitý čas na sehrání. "Už v minulé sezoně byl vstup do soutěže složitější, ale nyní zde trpělivost nebyla. Před patnácti měsíci přišlo určité množství hráčů na doplnění a kádr si musel sednout. Postupně se mužstvo stabilizovalo a mělo svůj progres. Podobné to je také letos," uvedl Griga.

Z působení na Žižkově si i přes neslavný konec odnáší pozitivní zážitky. "Období, které jsem na Žižkově strávil, bylo někdy bouřlivější, ale když se ohlédnu za minulou sezonou, tak mohu říci, že na nováčka byla dobrá. Když vezmu, v jaké kvalitě jsem tým převzal, tak se za období mého působení nemám za co stydět. Pracovalo se mi zde velmi pěkně, tým má svou kvalitu a situaci určitě zvládne," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.