ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Fotbalový brankář Niemi ukončil kvůli zranění zápěstí kariéru

Velikost textu:

Londýn - Brankář Fulhamu Antti Niemi ukončil aktivní kariéru. Šestatřicetiletý finský gólman se tak rozhodl kvůli přetrvávajícímu zranění zápěstí. Původně chtěl v anglickém klubu dodržet platnou smlouvu, kterou má do konce sezony, ale nakonec rozhodnutí změnil.

Antti Niemi
Antti Niemi

"Kvůli zranění zápěstí by trvalo další dva měsíce, než bych byl schopen začít trénovat. Požádal jsem klub o jeho pohled. Jsem vděčný, že mě pochopili a došli jsme k dohodě, která zajišťuje něco klubu a s jejímiž podmínkami jsem spokojený i já," uvedl dnes Niemi na oficiálních stránkách Fulhamu.

Niemi začal kariéru v Kodani, odkud v roce 1997 přestoupil do Glasgow Rangers. V lednu 2006 přišel do Fulhamu, za který odchytal 64 zápasů.

Loni na Nový rok vyděsil fotbalové fanoušky, když po souboji s protihráčem hrůzostrašně spadl z výšky na hlavu. Vyvázl z toho jen s pohmožděným krkem, ale kariéru mu nakonec předčasně ukončilo bolavé zápěstí. V červnu proběhla úspěšná operace, ale vzápětí si Niemi opět zápěstí pochroumal, tentokrát s dlouhotrvajícími komplikacemi.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.