ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Pelta po setkání s fanoušky na Moravě: S přerušováním nebudou sudí tak úzkostliví

Velikost textu:
aktualizováno 15. 5. 2014 20:18

Olomouc – Posunout práh "bolestivosti" přislíbil předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta na schůzce s fanoušky moravských klubů. Dohodl se na tom, že v závěru sezony nebudou sudí úzkostlivě přerušovat zápasy, pokud k tomu nebude důvod. Příznivce na schůzce v Olomouci rovněž pobídl, aby komunikovali s expertní skupinou, která se ve středu začala zabývat řešením problémů s násilím na stadionech. V pátek absolvuje stejné setkání s fanoušky z Čech v Praze.

přehrát video
Pelta přislíbil větší toleranci s přerušováním zápasů

Pelta se v posledních dvou měsících stal pro fanoušky nežádoucí osobou a na většině stadionů volají po jeho odstoupení a vulgárně ho urážejí, kvůli čemuž rozhodčí a delegáti často sahají k přerušování zápasů. Šéf českého fotbalu se proto rozhodl s fanoušky komunikovat přímo a strávil s nimi tři hodiny.

"Mám ze schůzky dobrý dojem, bylo to věcné a užitečné setkání, při němž jsme si vyříkali hodně věcí. Řekl bych, že zvítězil zdravý rozum, a mile mě to překvapilo," uvedl Pelta v prohlášení. "Cítím optimismus a také vůli a chuť k diskusi. Chceme najít společnou řeč," dodal.

Fanoušky vyzval ke zmírnění napětí. "Moje doporučení pro závěrečná dvě ligová kola a finále Poháru České pošty bude takové, abychom se přiklonili ke klidu zbraní," konstatoval Pelta. "Ale neslíbil jsem, že rozhodčí při nehorázných vulgárních projevech, které v poslední době mířily hlavně na moji hlavu, a zásadních útocích na osobní integritu přijdou o pravomoc přerušovat utkání. Ale práh bolestivosti by nyní měl být posunut výše," dodal.

Pelta s příznivci mluvil i o celkové kultivaci prostředí na stadionech, vztazích mezi fanoušky, pořadateli a policií či o termínech zápasů, které se fanouškům nelíbí. "Vyzval jsem zástupce fanklubů, aby se prostřednictvím FAČR podíleli na komunikaci s nově vzniklou expertní skupinou, v níž jsou kromě asociace také všechna příslušná ministerstva a další instituce. Všem stranám jde o vyvážení názorových rozdílů a chceme se vydat konstruktivní cestou," dodal Pelta.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.