ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Trenér Rada si pochvaluje přípravu v domáckém prostředí

Velikost textu:

Kunice (Praha-východ) - Fotbaloví reprezentanti našli v Kunicích nedaleko Prahy ideálně domácí prostředí. Připravují se zde ode dneška na kvalifikační premiéru proti Severním Irům. Trenér Petr Rada vybral hřiště divizního klubu i proto, že zde působil jako asistent Jozefa Chovance v době kvalifikace o mistrovství světa 2002.

Petr Rada
Petr Rada

Na příjezd národního týmu se v Kunicích dobře nachystali. Zvědavci se ke stadionku trousili už hodinu a půl před startem. Místní o přítomnosti národního týmu dobře věděli, k návštěvě je láká i tabule podél hlavní silnice přes obec.

Pro sledování měli poslední možnost, neboť další tréninky budou již uzavřené. "Pro tento typ soustředění je to ideální volba. Jak pobyt v hotelu na Štiříně, tak příprava na tomto hřišti. Navíc v tomto areálu se hodně změnilo k lepšímu," liboval si reprezentační kouč a odmítl spekulace, že tým odvezl mimo Prahu i kvůli nebezpečí případného "porušení životosprávy", jak se to stalo před rokem na jaře. "Nejsem ten, který by hráče kontroloval na každém kroku. Mně je jedno, zda jsem v Praze nebo mimo Prahu, pravidla jsou všude stejná," vysvětlil Rada.

Když vyběhl s týmem na trávník, na terase se už tísnilo na tři stovky diváků. Nechyběla mezi nimi opora místního divizního týmu František Koubek, někdejší prvoligový útočník, který působí jako správce areálu. Na skok dorazil ve společnosti operního pěvce Vratislava Kříže internacionál Antonín Panenka. Dnešní trénink byl ale tradičně spíše regenerační a volnější, ostřejší na hráče podle všeho čekají až v nejbližších dvou dnech. Radu přesto potěšilo, že hráče nemusí příliš šetřit, vždyť až na Svěrkoše se mohli do přípravy zapojitvšichni.

Přímo na Severní Irsko ale Rada hráče chystat nebude. Spíše jim pustí sestřih zápasu v Anglii. "Obranným standardním situacím se musíme věnovat, máme na to dost času," prohlásil Rada, který hráčům rozdá písemné informace o nevyzpytatelném soupeři.

Tradičně chystá také individuální pohovory, především s Martinem Feninem a Miroslavem Slepičkou, kteří na minulém utkání chyběli. "S Feninem to stačím ještě dnes, neboť zítra už odjíždí za jednadvacítkou, s níž poletí do Turecka," připomněl Rada plánovanou výpůjčku pro potřeby juniorské reprezentace. Fenin tudíž nebude přítomen na přípravném duelu s Českými Budějovicemi, který se hraje v Praze na Strahově. "Na hřiště se dostanou všichni hráči, nahradíme tím chybějící zápasové zatížení," slibuje si trenér.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.