ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Fotbalisté Slavie opět pokořili Baník, zvítězili 3:2

Velikost textu:
aktualizováno 1. 9. 2008 21:27

Ostrava - Ostrava nezlomila prokletí zápasů Slavie na Bazalech ani po deseti letech. Pražský mistr stanul po vítězství 3:2 na druhém místě tabulky, čímž srovnal s trojicí Brno, Mladá Boleslav a Liberec. Největší zásluhu na vítězství sešívaných měl se dvěma góly záložník Tijani Belaid.

Zápas Slavia:Ostrava; 3:1
Zápas Slavia:Ostrava; 3:1

"Dostat od Slavie tři góly je přepych, s takovým soupeřem je to vzadu třeba uhrát na nulu. Jinak máte minimální naději, že budete úspěšní. My jsme Slavii dali strašně moc prostoru," uvedl trenér Baníku Večeřa.

Baník se podle Večeři nemohl celých 20 minut dostat do tempa. "Vstup se nám vůbec nepovedl. Nevím, jestli to bylo přílišným respektem, ale kazili jsme jednoduché míče a soupeř nás po dvou nádherných akcích potrestal. Ve fázích, kdy jsme mohli vyrovnat a měli převahu i náznaky šancí, dala Slavia třetí gól. I když jsme rychle snížili, bylo to potom jen o náhodě, jestli soupeř udělá chybu," dodal Večeřa.

Slavia díky úspěchu na Bazalech zůstala na dostřel první Spartě. "Výhra má velkou cenu," řekl trenér Karel Jarolím, který připustil obavy o vývoj utkání. "Obával jsem se, jestli po středečním utkání s Fiorentinou vydržíme v plném tempu celý zápas. Pomohlo nám ale vedení 2:0, i když jsme ho dlouho neudrželi. Ztrátou koncentrace jsme Baníku umožnili snížit a měli jsme štěstí, že jsme rychle nedostali další gól. Měli jsme ve hře trochu zmatek a soupeř si připravil nebezpečné situace."

Strach Slavie o výhru oddálil až Belaidův třetí gól. Jarolím vidí jeho význam jasně: "Začátek druhé půle nebyl podle představ. Z naší strany byl málo aktivní a nechali jsme soupeři dost prostoru. Rozhodla ale třetí branka, potom jsme tlak Baníku eliminovali a drželi míč."

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.