Studio Time Out

Slavia se přiblížila záchraně. Příbrami dala "trojku"

Praha – Budíček Slavie v boji o záchranu přichází v tu pravou chvíli. Po těsném triumfu nad Bohemians 1905 zvládli Pražané i domácí duel s Příbramí, když poprvé v ligovém ročníku vstřelili tři branky a zvítězili 3:0. Sešívaní se díky tomu posunuli na jedenáctou příčku, na níž vystřídali právě svého soupeře, a na patnácté Znojmo mají tři kola před koncem náskok pěti bodů.

Slavící fotbalisté Slavie
zdroj: ČTK autor: Doležal Michal

On-line textový přenos

90.

Je tady konec. Slavia porazila Příbram 3:0.

98.

Pilík znovu zkusil vypálit a znovu byl nepřesný.

97.

Hned dvojnásobné střídání na straně Slavie. Trenér Pastoor na poslední minuty posílá na hřiště Proška se Sodomou, kteří nahradí Gecova a Juhara.

96.

Další pokus o vysunutí Juhara. Slovenský útočník je sice rychlý, ale toto bylo i na něj moc dlouhé.

95.

Z dálky vypálil Krbeček. Černý zasahovat ale nemusel, jelikož pokus šel zhruba o půl metru nad.

94.

Necid zkoušel vysunout Juhara. Jeho pas byl ale nepřesný.

93.

Slavia poprvé střídá. Pitáka nahrazuje Zmrhal.

92.

Z něj další ohrožení nepřišlo.

91.

Velká šance Příbrami. Zeman se na levém křídle uvolnil přes Škodu. Zpětnou přihrávkou nabyl Pilíkovi, jenže jeho střelu zblokoval na roh obětavým blokem Neves.

90.

Rozhodčí kvůli přerušení zápasu nastaví 10 minut.

90.

Poslední střídání hostů. Místo Řezníčka přišel Volešák.

88.

A je asi rozhodnuto. Piták rychle rozehrál standardní situaci na polovině hřiště. Přesným centrem za obranu uvolnil Juhara, který přeloboval Hrušku a zvýšil na 3:0.

87.

Tentokrát si ji vzal na starosti Pilík. Jeho centr však sebral do rukavic Černý.

87.

Další standardní situace pro hosty.

87.

Hruška poslal do vápna dlouhý nákop, jenže nikdo z hostujících hráčů se k míči nedostal.

86.

Gecov napadání přehnal a fauluje.

85.

Příbram je bezzubá. Do druhé půle vlétla poměrně aktivně, ale druhá branka je očividně zlomila.

84.

Příbram se snažila prokombinovat přes obranu Slavie. Pilík ale při své útočné snaze fauloval.

82.

Nitrianský hledal hlavu Smejkala. Dobře zasáhl Mišůn.

82.

Zeman fauluje na vlastní polovině Dostála. Slavia bude mít výhodu přímého kopu.

80.

Piták ve vápně krásně uvolnil Necida, který se dostal do vyložené šance. Hruška ho ale vychytal. Celé vzrušení bylo ovšem zbytečné, protože útočník Slavie byl v momentu přihrávky v ofsajdu.

79.

Trenér Příbrami střídá podruhé. Místo Dodoskiho přichází Kraut.

79.

Dalekonosný pokus Dostála byl zblokován.

78.

Hruškův odkop končí přímo v autu.

77.

Domácí přešli do rychlého brejku. Juhar se snažil posunout míč na Pitáka, který však jeho záměr nepochopil. Příbram bude odkopávat od branky.

76.

Necid se dobře uvolnil a zpoza vápna okamžitě vypálil. Hruška jeho přízemní pokus chytá.

75.

První střídání na straně Příbrami. Dolů jde Hayrapetyan, kterého nahradil Mareš.

73.

Mišůn si ve vápně nastřelil ruku. Domácí se dožadovali penalty, ale rozhodčí ji nepískl a ukázal pouze na roh.

72.

Skákavý centr Pilík zkrotil v rukavicích Černý.

71.

Druhý roh v řadě domácím vyšel na výbornou. Nitrianský posadil míč přesně na hlavu Necida a ten nedal Hruškovi šanci.

70.

Z něj si nic domácí nevytvořili, ale po zblokovaném centru Juhara budou mít další.

70.

Neves se doslova prosvištěl po levém křídle a hledal ve vápně Necida. Hájovský radši zahrál na roh.

68.

Hayrapetyan poslal do vápna Slavie vysoký centr, pro který si šel Černý, ale ten mu vypadl z ruk. Obrana domácích však na situaci zareagovala včas.

67.

Gecov zkoušel do uličky vyslat Nitranského. Hayrapetyan skluzem zasáhl včas.

66.

A další obrovská šance domácích. Dostálům prodloužený aut doputoval až na hlavu Necidovi, jehož pokus vyrazil Hruška na tyč a poté ji ukryl pod vlastním tělem. Slávisté kříčeli, že to byl gól, ale opakované zábery ukázaly, že brankář Příbrami chytl míč ještě před brankovou čárou.

65.

A mohlo to být 2:0! Roh se snesl přímo na hlavu Smejkala a jeho pokus brankové čáře dobrým zákrokem zastavil Hruška.

--:--

Velká část kotle Slavie na protest odchází z ochozů.

--:--

K příznivcům domácích jde promlouvat kapitán Slavie Karel Piták. Zápas totiž může být v případě dalšího přerušení ukončen úplně.

55.

Hlavnímu rozhodčímu se znovu nelíbí chování diváků a přerušuje zápas. Hráče dokonce posílá do kabin.

54.

Pilík na zadní tyči našel volného Zemana, jenže tomu se nepovedl první dotyk s míčem a přišel o něj.

53.

Juhar našel přesně nohu Pitáka, který okamžitě vypálil. Jeho pokus však zblokoval jeden z bránících hráčů Příbrami.

53.

Slavia bude zahrávat roh.

52.

Na Příbrami je vidět, že ji poločasová pauza prospěla. Hosté jsou zatím po změně stran velice aktivni.

52.

Řezníček si odstavil hned dva bránící slávisty a centroval před branku. Tam si pro míč došel Černý.

51.

Černý teď zachránil Slavii! Zeman přesným pasem našel ve vápně úplně volného Pilíka, který se zjevil úplně sám před brankářem Slavie. Ten ho ale výborným zákrokem vychytal.

50.

Rychlý brejk domácích zakončil špatnou přihrávkou Necid.

50.

Přímý kop Pilík ani tentokrát nepřinesl Příbrami žádnou větší příležitost.

49.

Krbečka fauluje na polovině Gecov. Míč pro hosty.

48.

Piták se snažil projít po levé lajně. Dobrý zákrokem ho zastavil Jugas.

47.

Příbramští ale při svých útočných snahách faulují.

46.

Tarczala fauluje na polovině Slavie Juhar. Hosté budou mít standardku.

46.

Po pár vteřinách druhé půle se dostal ke střele Řezníček. Jeho pokus se však k Černému pouze došoural.

46.

Začíná druhý poločas.

45.

Je tady přestávka, do které odchází v lepší pozici domácí, když po brance Hrubého vedou nad Příbramí 1:0.

47.

Domácí se snaží v poklidu dohrát poločas a kombinují na své polovině.

46.

Slávisté dobře presují rozehrávku Příbrami, která má tak velké problémy s přechodem do útoku.

45.

Nastavovat se budou 2 minuty.

44.

Juhar ve vápně našel centrem přesně Necida, který si však míč prsy zpracoval přímo na nohu jednoho z bránících hráčů.

42.

Piták z první posunul na Necida, který si dobře zpracoval do běhu. Následně však o míč přišel.

40.

Dlouhý nákop Pilíka na Řezníčka. Ten si při své útočné snaze však počíná nedovoleně. K míči se dostávají domácí.

39.

Piták za obranou pěkným pasem našel Juhara. Ten se dostával tváří tvář Hruškovi. Jeho pokus ale v poslední chvíli zblokoval Jugas a brankář Příbrami pak míč bezproblémů chytl.

38.

...Nitrianského centr odhlavičkoval do bezpečí jeden hráčů Příbrami.

38.

Slavia bude kopat roh...

37.

A znovu v akci Černý. Za obranu se dostal Řezníček, který prošel až do vápna. Žádný ze spoluhráčů se mu nenabídl, a tak sám vypálil a zkušený brankář musel jeho pokus nadvakrát krotit.

36.

A další zákrok slávistického brankáře. Rohový kop Zemana propadl přes tři domácí hráče. Naštěstí pro Slavii zde nebyl žádný z hráčů v černém, a tak nepříjemný centr skryl v rukavicích právě Černý.

35.

Pilík se na hranici vápna ocitl úplně sám, a tak okamžitě vypálil. Černý musel jeho pokus mířící pod břevno vyškrábnout na roh.

33.

Něco ze svého umu předvedl Zeman, který se na levém křídle dobře uvolnil. Centr se mu ale vůbec nepovedl.

33.

31.

Novic v sestavě Příbrami a arménský reprezentant Hayrapetyan na levé obraně zatím vůbec nestíhá. I tentokrát se přes něj bez větších problémů protáhl Nitrianský, který zacentroval do vápna. K míči se ale nedostal ani Necid a ani poté Gecov.

30.

Nevesův nákop prodloužil hlavou Necid až na Juhara, který se už, už dostával. Celou akci však zastavil zvednutý praporek pomezního.

29.

Dlouhý nákop dopředu Juhar nestihl.

27.

Příbram to zatím zkouší pouze z větších vzdáleností, což nyní potvrdil i Zeman. Ale podobně jako jeho spoluhráči před ním nemíří přesně.

25.

Už se zase pokračuje a domácí si připisují další střelecký pokus, i když tentokrát nad. Postaral se o něj Neves.

24.

Slavia po faulu bude kopat standardní situaci. Zápas je však kvůli vulgárním pokřikům fanoušků přerušen.

23.

Pilík se pokusil z výsledkem něco udělat a vypálil z třiceti metrů. Jeho pokus však ohrozil pouze diváky ve vrchních řadách.

23.

22.

No co teď nedal Necid! Centr Nitrianského skončil přesně na hlavě slávistického útočnika, kterého fantastickým zákrokem vychytal Hruška. Celá akce ale končí zvednutým praporkem pomezního.

20.

Ten však žádné nebezpečí pro hosty neznamenal.

20.

Po rychlé akci se opět uvolnil aktivní Nitrianský, jenž zpětnou přihrávkou našel ve vápně Juhara. Tomu míč utekl a po kontaktu s protihráči padá. Rozhodčí ale ukazuje pouze na roh.

19.

Neves se po chvíli zvedl a je odveden za postranní čáru. Opět se již hraje.

18.

Domácí i nadále dominují. Hra je však poastavena. Po srážce s Pilíkem totiž na zemi zůstává ležet Neves, který si drží koleno.

17.

Po další pěkné kombinaci na pravém křídle se snažil okamžitě před branku centrovat Nitrianský. Našel však pouze nohu Mišůna.

16.

Domácí dobře zakombinovali na středu hřiště, ale celou akci zastavila špatná přihrávka Pitáka.

14.

Neves hledal dalším dlouhým nákopem ve vápně Juhara. Těsně před ním míč v rukavicích skryl Hruška.

14.

Další akce slávistů po pravé straně tentokrát končí u Mišůna, jenže ten míč odkopl pouze do autu.

13.

Ten Slavia bez problémů ubránila.

12.

Řezníček vypálil z přiblizně 25 metrů a po teči jednoho z domácích bude Příbram kopat roh.

11.

Necidovi rozhodčí odmával ofsajd.

11.

Řezníček se dokázal na polovině hřiště uvolnilt z těsného bránění a je faulován.

10.

Domácí zatím na hřišti dominují. Naopak Příbram má problém podržet delší časový úsek míč.

10.

Juhar zkoušel z velké vzádlenosti překvapit Hrušku. Jeho pokus končí nad.

9.

Gecov si nerozuměl s Juharem a akce Slavie končí v zámezí.

7.

Neves přesným křižným míčem našel na pravém křídle rozběhnutého Nitrianského, který zacentroval před branku. Necid a ani Juhar ale nedoskočili.

5.

Domácí se dostávají do rychlého vedení. Nejprve obrovskou šanci nedal Nitrianský, který před úplně odkrytou brankou nepochopitelně trefil pouze tyč. Balon se poté po ose Gecov, Piták dostal až na vápně k Hrubému, který nádhernou ránou z hranice vápna vymetl šibenici

4.

Příbram se zkoušela po autu prokombinovat na levém křídle. Hayrapetyan přihrál nepřesně.

3.

Další dlouhý nákop domácích, tentokrát na Necida. Obrana Příbrami však i tentokrát dobře zapracovala.

2.

Neves se snažil dlouhým nákopem uvolnil Juhara. Toho ale dobře tělem odbránil Hájovský a Příbram bude odkopávat od branky.

1.

Slavia se snažila projít po levém křídle, ale míč končí v autu.

1.

Zápas začal.

--:--

Hráči si již podávají ruce a již jen desítky vteřin zbývají do výkopu.

--:--

Sestavy:

SK Slavia Praha: Černý – Dostál, Škoda, Smejkal, Neves – Nitrianský, Hrubý, Gecov, Piták, Juhar – Necid.

1.FK Příbram: Hruška – Hayrapetyan, Jugas, Hájovský, Mišůn – Pilík, Tarczal, Danoski, Krbeček, Zeman – Řezníček.

--:--

Podzimní vzájemné střetnutí v Příbrami vítěze nenašlo a oba soupeři se rozešli s bodem po remíze 0:0.

--:--

Vzájemné střetnutí bude zápasem sousedů v tabulce a zároveň záchranářským duelem. Jedenáctá Příbram totiž má náskok na patnácté Znojmo čtyři body, dvanáctá Slavia pouhé dva.

--:--

Dobrý den, vítejte u textového on-line přenosu z 27. kola fotbalové ligy, v němž na sebe narazí fotbalisté Slavie Praha a Příbrami. Utkání začne ve 20:15.

Slavia dala v předchozích čtyřech kolech jediný gól, dnes ale otevřela skóre už v páté minutě. Nitrianský ještě sám před prázdnou brankou trefil jen břevno, odražený míč ale Piták připravil nabíhajícímu Hrubému, který zamířil přesně do horního rohu. Dvacetiletý záložník se dočkal v desátém ligovém utkání premiérové trefy.

Pražané, povzbuzení vedoucí brankou, pokračovali v aktivní hře, Neves ale v těžké pozici mířil z voleje nad. Příbram potvrzovala, že je na hřištích soupeřů nejhorší z celé ligy, venku vyhrála naposledy vloni v dubnu v Českých Budějovicích. Tým od Litavky zahrozil až v závěru poločasu, kdy nejprve pálil Pilík a pak Černého z úhlu prověřil Řezníček.

Do druhé půle vstoupili hosté lépe a po pěti minutách mohli srovnat. Zeman našel přihrávkou přes celé vápno osamoceného Pilíka, ale toho ve velké šanci vychytal Černý. Zápas pak na deset minut přerušil sudí Kovařík kvůli vulgárním nadávkám na adresu předsedy asociace Pelty.

Pauza prospěla Slavii, která se znovu dostala do tlaku. Smejkala a poté s přispěním tyče i Necida ještě vychytal Hruška, v 71. minutě už ale domácí pojistili náskok. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Necid a navázal na svou trefu z minulého kola, která znamenala výhru 1:0 v Ďolíčku proti Bohemians 1905.

Rozhodčí Libor Kovařík kvůli nadávkám na adresu předsedy Fotbalové asociace ČR Miroslava Pelty přerušil zápas. Sudí poslal v 55. minutě hráče do kabin, přibližně za deset minut hra pokračovala. Slávisté od začátku utkání skandovali tradiční pokřik "Pelta ven", k němuž se přidával celý stadion. Neodpustili si ale ani "Pelta je č....", a Kovařík proto v úvodu druhé půle přerušil zápas. Jde o nové opatření, které v boji proti vulgaritám zavedla fotbalová asociace.

Příbram už zdramatizovat utkání nedokázala a potvrdila, že se jí na hřišti Slavie nedaří. Na půdě týmu z Edenu prohrála pošesté za sebou a nikdy v samostatné historii tam nedokázala zvítězit. Počtvrté z posledních pěti duelů v Edenu navíc odjížděla s třemi inkasovanými brankami, protože v 88. minutě ještě Juhar po Pitákově rychlém rozehrání přímého kopu obloučkem přehodil Hrušku.

Slávisté tak v utkání dali stejně gólů jako za předešlých šest kol dohromady. Naopak Příbram se jubilejního 500. gólu v české lize nedočkala ani po další Pilíkově šanci.

Slavia Praha – 1. FK Příbram 3:0 (1:0)

Branky: 5. Hrubý, 71. Necid, 88. Juhar. Rozhodčí: L. Kovařík  Pelikán, Dobrovolný. Bez karet. Diváci: 4 452.

Slavia: Černý  Dostál, Smejkal, Škoda, Neves  Nitrianský, Hrubý, Gecov (90.+8 Prošek), Piták (90. Zmrhal)  Juhar (90.+7 Sodoma), Necid. Trenér: Pastoor.

Příbram: Hruška  Jugas, Hájovský, Mišůn, Hajrapetjan (75. Mareš)  Pilík, Krbeček, Tarczal, Zeman – Danoski (79. Kraut)  Řezníček (90. Volešák). Trenér: Čuhel.

Alex Pastoor (Slavia): "Pro nás je to krásné vítězství, druhé za sebou. Jsem rád, že jsme nezpanikařili. Věděli jsme, že nás čeká pět finálových zápasů, a dva máme úspěšně za sebou. Dvakrát jsme udrželi čisté konto, dali jsme góly. Jsem šťastný za vítězství, ale co mě těší ještě víc, je způsob, jakým jsme ho dosáhli. Na hřišti nám dneska dobře fungovala spolupráce mezi hráči, mohlo to skončit i vyšším skóre, třeba 6:1. Dali jsme více gólů, to hráčům určitě dá vyšší sebevědomí. A protože jsem ambiciózní, sice výhru oslavíme, ale pak se v týdnu zaměříme a připravíme na zápas s Brnem. Máme to ve svých rukou, myslím, že ještě takové čtyři body budeme k záchraně potřebovat."

Petr Čuhel (Příbram): "Naše porážka je zasloužená. Vstoupili jsme do toho zápasu bojácně a nechali jsme si dát velmi laciný gól. Utkání se zlomilo na začátku druhé půle, kdy jsme nevyužili velkou šanci. Po přestávce kvůli přerušení zápasu jsme dostali druhý gól a poté bylo o zápasu už víceméně rozhodnuto. Byl to další ze zápasů, kdy jsme venku nevstřelili branku. Takové šance, jaké měl dneska Pilík, by se v lize měly proměňovat. Každá porážka v boji na konci tabulky je složitá. Pro nás je to o to horší, že jsme to dnes Slavii hodně usnadnili. Udělali jsme chyby a Slavia nás potrestala."