ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Brankář Daněk se vrátil z West Bromwiche do Plzně

Velikost textu:

Plzeň - Pětadvacetiletý gólman neuspěl na hostování v týmu West Bromwich Albion a z týmu nováčka anglické Premier League po půl roce odchází zpět do Česka. V nejbližších dnech rozhodne, zda zůstane ve Viktorii, nebo zamíří do jiného klubu.

Michal Daněk
Michal Daněk

Do Anglie Daněk odešel na začátku roku, ovšem v soutěžním zápase se mezi tyčemi ani jednou neobjevil. Jeho situaci navíc letos v létě zkomplikoval příchod reprezentanta Scotta Carsona, po němž se hlučínský odchovanec dostal do pozice trojky. Představitelé obou klubů se tak dohodli na předčasném ukončení hostování, které mělo trvat do ledna příštího roku. "Mezi West Bromwichem a Plzní došlo k dohodě, že bude pro Michala lepší, aby se vrátil do Česka. Je zájmem všech stran, aby pravidelně chytal," uvedl pro webové stránky západočeského klubu generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Dnes odpoledne se bude Daněk v Plzni poprvé hlásit na tréninku. Zda na západě Čech zůstane, to není v konkurenci současné jedničky Tomáše Poštulky vůbec jisté. "Ohledně jeho dalšího působení budeme hledat optimální řešení jak pro Michala, tak i pro klub," uvedl Šádek. "Už se do Plzně těším, i když zatím není rozhodnuto, zda tam zůstanu," doplnil Daněk.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.