ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Liga bez Gambrinusu? Titulárním sponzorem chce být Fortuna nebo Chance

Velikost textu:

Praha - První fotbalová liga po sedmnácti letech s nejvyšší pravděpodobností změní jméno. Z názvu nejvyšší soutěže podle všeho zmizí pivní značka Gambrinus. O uvolněnou pozici údajně bojují české sázkové kanceláře - Fortuna a Chance, která spadá pod Tipsport, píší Hospodářské noviny. Fotbalová asociace ČR to nepotvrdila.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Fortuna údajně nabízí 55 milionů korun ročně po dobu čtyř let, Tipsport, potažmo Chance, pak 40 milionů na rok. "Mohu potvrdit, že Fortuna učinila v tomto směru vedení českého fotbalu konkrétní nabídku. Jsme si ovšem vědomi toho, že ve hře jsou i další zájemci," uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

"My a titulární sponzorství ligy? Kdybychom takovou nabídku dostali, jednání bychom se nebránili. S fotbalem průběžně komunikujeme už léta. A za ty roky přišla taková nabídka již několikrát," řekl mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

Tipsport podle Hospodářských novin vychází z toho, že má mezi sázkovými kancelářemi na partnerství s fotbalovou ligou exkluzivitu. Na začátku této sezony se totiž Chance stala jedním z řadových sponzorů soutěže, ročně prý za to platí jednotky milionů korun. "Pokud by snad s ligou chtěl spojovat svůj brand někdo z našich konkurentů, museli bychom se svého práva na exkluzivitu vzdát. A to rozhodně nemáme v úmyslu," uvedl Ježek, jehož společnost má údajně v úmyslu marketingově ovládnout oba nejdůležitější české sporty.

Vedení asociace informace nepotvrdilo. "Rozhovory se sponzory stále probíhají, a proto nebudeme zveřejňovat dílčí výsledky," uvedla asociace v prohlášení.

Ústup plzeňského pivovaru

Gambrinus by prý měl mezi ligovými sponzory zůstat, místo 60 milionů korun ročně by ale měl přispívat jen polovinou. "Současná smlouva platí do poloviny letošního roku a nyní probíhají jednání s FAČR o další spolupráci. Do ukončení těchto jednání by bylo předčasné poskytovat jakékoliv informace," řekla mluvčí Plzeňského Prazdroje Kateřina Krásová.

Ústup plzeňského pivovaru naznačil pro HN před časem marketingový ředitel Grant McKenzie: "Variantu konce s fotbalem nelze vyloučit. Z principu chceme v našem partnerství s ligou pokračovat. Ale ne za stávajících podmínek."

Fortuna už podepsala v minulých dnech smlouvu se slovenským svazem a od nové sezony tamní fotbalová liga ponese její název. Nahradí rovněž pivovar (Corgoň).

Zdroj: ČTK, HN

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.