ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Trenér Kmoch v Budějovicích skončil už po čtyřech zápasech

Velikost textu:
aktualizováno 26. 8. 2008 12:16

České Budějovice - Vedení fotbalového celku SK Dynamo České Budějovice dnes odvolalo hlavního trenéra Jana Kmocha i jeho asistenta Ondřeje Lungu. Pod jejich vedením získalo Dynamo v úvodních čtyřech ligových zápasech pouze bod a je poslední v tabulce. Kmocha prozatím nahradil ve funkci dosavadní trenér brankářů Petr Skála.

Jan Kmoch
Jan Kmoch
Otevřít galerii
 • Jan Kmoch autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • SK Dynamo České Budějovice autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Vedení momentálně jedná o Kmochově nástupci. V užším výběru se údajně ocitla čtveřice kandidátů včetně Stanislava Levého, který naposledy působil v Plzni. Podle zákulisních informací Dynamo nejspíš převezme zkušený Pavel Tobiáš, který klub již třikrát trénoval. 

Kmochovi premiéra v roli prvoligového kouče vůbec nevyšla. S Jihočechy utrpěl dva debakly 0:4 a 0:3 na hřištích soupeřů, jediný bod pak získal doma proti nováčkovi Bohemians Praha. Osudnou se šestapadesátiletému trenérovi, který v minulém ročníku vedl sparťanskou rezervu, stala páteční porážka 1:4 se Spartou. Po ní se Dynamo propadlo na poslední příčku v tabulce.

Jihočeši jsou stejně jako loni prvním klubem, který v sezoně mění trenéra. Před rokem odvolalo vedení Dynamo rovněž po čtyřech kolech zkušeného Františka Cipra, kterého nahradil František Straka. Cipro tehdy získal s týmem tři body.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.