ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Rooney spojil budoucnost s United. Podepsal smlouvu do 2019

Velikost textu:

Londýn - Dlouze se mluvilo o jeho nespokojenosti v dresu Manchesteru United, dokonce byl několikrát de facto již na odchodu. Přesto Wayne Rooney podepsal s United novou smlouvu - ta by ho měla na severu Anglie udržet po pět a půl roku, přičemž se hovoří o platu sahajícím k 300 tisícům liber týdně (necelých 10 milionů korun). Neodradila ho ani nevalná výkonnost United v této sezoně pod vedením Davida Moyese.

Wayne Rooney
Wayne Rooney

Dosavadní smlouva Rooneymu zajišťovala příjem 250 tisíc liber týdně, vypršet měla příští rok. Před začátkem této sezony anglický reprezentant požádal o přestup, nakonec se však i přes zhoršené výsledky United v tomto ročníku dohodl s klubem na prodloužení dlouhodobé spolupráce.

Anglického střelce od podpisu neodradil ani fakt, že Manchesteru nejspíš unikne účast v příští sezoně Ligy mistrů. "Nebyla to pro mě klíčová věc. Klub jde určitým směrem, pokud se nepodaří dostat se do Ligy mistrů v této sezoně, budeme silnější v té další a povede se to. A nesmíme zapomenout, že šance je i v tomto ročníku," uvedl Rooney.

Rooney do United přišel v roce 2004 z Evertonu a dohromady 208 góly přispěl mimo jiné k zisku pěti mistrovských titulů a triumfu v Lize mistrů v roce 2008. Jen 42 branek mu chybí k překonání historicky nejlepšího střelce klubu Bobbyho Charltona.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.