ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Robinho se podle šéfa Realu může vykoupit ze smlouvy

Velikost textu:

Madrid - Brazilský útočník Robinho může odejít z Realu Madrid, pokud se sám vykoupí ze smlouvy, která ho ke klubu váže až do roku 2010. Čtyřiadvacetiletý fotbalista má v kontraktu klauzuli, že bude uvolněn za odstupné 150 milionů eur (3,66 miliardy korun). Podle šéfa španělského celku Ramóna Calderóna by však tak astronomickou částku nakonec platit nemusel. Robinho touží po angažmá v Chelsea.

Robinho
Robinho

"Může ukončit smlouvu a odstupné určí soud. Chceme, aby u nás Robinho zůstal, ale v téhle situaci jsme bezmocní," řekl Calderón s tím, že Brazilec musí nejprve doručit písemnou žádost o ukončení kontraktu. 

Vedení "bílého baletu" oznámilo, že nehodlá držet hráče proti jeho vůli. Jednat s Chelsea však Calderón nadále odmítá. "Přestupy se uzavírají, když se nehraje, a ne pět dní před začátkem sezony. Tohle je od nich nedostatek úcty k našemu klubu, jeho tradici i fanouškům," uvedl.

Londýnský klub nabídl za Robinha 32 milionů eur (asi 781 milionů korun), Calderón ho však nehodlá prodat ani za 50 milionů eur. Chelsea údajně nabídla Robinhovi výrazné zvýšení současného platu - 2,1 milionu eur ročně. Brazilského fotbalistu láká také spolupráce s krajanem Luizem Felipem Scolarim, který začal v létě anglický klub trénovat. Vedení Realu má za zlé, že ho odmítlo uvolnit na olympijské hry. Rovněž se ho dotklo, že ho klub chtěl nedávno prodat, aby získal peníze na vytoužený nákup Portugalce Cristiana Ronalda z Manchesteru United.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.