ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Lisabonskému derby nepřála konstrukce stadionu

Velikost textu:

Lisabon - Kvůli poškozené střeše stadionu byl odložen dnešní šlágr 18. kola portugalské ligy mezi Benfikou a Sportingem Lisabon. Na trávník dopadaly kusy skelné vaty i kovové desky a rozhodčí se po dohodě s týmy a zástupci civilní obrany rozhodl utkání odložit. Hrát by se podle portugalských médií mělo v úterý večer.

Kovová deska přistála na tribuně Estadio da Luz
Kovová deska přistála na tribuně Estadio da Luz

Střechu Estádia da Luz, kde se mimo jiné konalo finále ME v roce 2004 a v květnu se zde odehraje finále Ligy mistrů, krátce před zápasem poničil silný vítr. Po řádění vichru musela být kvůli bezpečnosti nejprve vyklizena část tribuny, velké množství skelné vaty však začalo při rozcvičce týmů dopadat i na trávník a znemožnilo duel odehrát. 

Zanedlouho po evakuaci 50 tisíc fanoušků z hlediště podle agentury AP dopadlo ze střechy přímo na prázdné tribuny i několik více než metr dlouhých kovových desek.

 • Pořadatelé likvidují spadlý reklamní poutač
  Pořadatelé likvidují spadlý reklamní poutač autor: Armando Franca, zdroj: ČTK/AP
 • Chomáč skelné vaty padající ze střechy stadionu
  Chomáč skelné vaty padající ze střechy stadionu autor: Armando Franca, zdroj: ČTK/AP

Ještě cestou na zrušené utkání byla kvůli výtržnostem zadržena pětice fanoušků Benfiky kvůli násilnému chování a jeden příznivec Sportingu, který se snažil na stadion propašovat petardy. 

Očekávané lisabonské derby mělo rozhodnout o lídrovi tabulky, které zatím vévodí domácí Benfica. Třetí Sporting má na městského konkurenta dvoubodové manko, mezi oba týmy se díky dnešnímu vítězství 3:0 nad Pacosem Ferreira vklínil obhájce titulu FC Porto.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.