ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Vrba má kompletní realizační tým, devatenáctku povede Hoftych

Velikost textu:
aktualizováno 4. 2. 2014 17:02

Praha - Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR na svém zasedání schválil realizační tým národního celku pod vedením hlavního trenéra Pavla Vrby. Zůstává v něm sedm členů bývalého týmu včetně populárního maséra Eduarda Poustky. Potvrzen byl i bývalý reprezentační kouč Karel Brückner v roli konzultanta. Výkonný výbor zároveň jmenoval trenérem reprezentace do 19 let Pavla Hoftycha.

Trenér reprezentace Pavel Vrba
Trenér reprezentace Pavel Vrba

Vrba převzal národní mužstvo 1. ledna. Od té doby se věnoval společně s manažerem reprezentace Dušanem Fitzelem tvorbě realizačního týmu. Již dříve bylo jasné, že asistenty budou dosavadní Vrbův asistent v Plzni Karel Krejčí a Zdeněk Svoboda ze Sparty. Trenérem brankářů zůstal Jan Stejskal. Funkce kondičního trenéra byla zrušena.

"Tato funkce nebyla v návrhu, který nám ke schválení předložili pánové Vrba s Fitzelem. Povinnosti kondičního trenéra zřejmě převezme jeden z asistentů," řekl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka. V týmu naopak přibyl kuchař Rudolf Juriga, který bude využíván jen při výjezdech do problematičtějších krajin.

Spolu se Stejskalem v realizačním týmu zůstal technický vedoucí Jaroslav Dudl, lékař Petr Krejčí starší, který nyní bude spolupracovat se svým synem a jmenovcem, videotechnik Luděk Bernát, fyzioterapeut Pavel Kolář a maséři Poustka a Jiří Vít.

Koubkovým nástupcem je Hoftych

Nový trenér reprezentace do 19 let Pavel Hoftych naposledy vedl druholigové České Budějovice. U týmu nahradí Miroslava Koubka, jenž kvůli klubovým povinnostem v pražské Slavii u devatenáctky nedávno skončil.

Bývalý ligový fotbalista trénoval v nejvyšší soutěži Zlín a Bohemians 1905, na Slovensku působil v Trnavě. "Vybírali ho (trenér reprezentačního A-týmu) Pavel Vrba s (manažerem) Dušanem Fitzelem. Netuším, kolik měli kandidátů, nám bylo předloženo jako návrh jediné jméno a tím byl Pavel Hoftych," řekl generální sekretář Fotbalové asociace ČR Rudolf Řepka.

Realizační tým reprezentace

Hlavní trenér: Pavel Vrba

Manažer: Dušan Fitzel

Asistenti trenéra: Karel Krejčí, Zdeněk Svoboda

Trenér brankářů: Jan Stejskal

Poradce: Karel Brückner

Technický vedoucí: Jaroslav Dudl

Videotechnik: Luděk Bernát

Lékaři: Petr Krejčí st., Petr Krejčí ml., Petr Zeman

Maséři: Eduard Poustka, Jiří Vít

Fyzioterapeuti: Pavel Kolář, Martin Janoušek, Bronislav Schreier

Kustod: Jiří Strnad

Kuchař: Rudolf Juriga

U národního týmu do 21 let Fitzela v roli patrona nahradil vicemistr Evropy z roku 1996 Radek Bejbl.

Obst je nominován na cenu Václava Jíry

Výkonný výbor se na svém zasedání rovněž rozloučil s dlouholetým funkcionářem Janem Obstem, který během 21 let na FAČR prošel různými odděleními, mimo jiné vykonával funkci generálního sekretáře i předsedy asociace. Výkonný výbor ho nominoval na cenu Václava Jíry.

Také byla udělena zvláštní cena fair play pro mládežníky z FK Rakovník, kteří nalezli obálku s peněžitou hotovostí v řádech desetitisíců a vrátili ji majiteli, který byl napsán na obálce. Shodou okolností šlo o funkcionáře, který má v Rakovníku na starosti ženský fotbal.

Výbor rovněž schválil, že profesionální smlouvy mohou kluby uzavírat s hráči na minimální dobu čtyř měsíců. Dosud byla nejkratší možná smlouva roční. "Je to reakce na to, co se děje na mezinárodní scéně. Je to prospěšné nejen pro kluby, ale i samotné hráče," řekl Řepka.

přehrát video
Vrbův tým je kompletní, Brückner potvrzen
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.