ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Rabušic se přestupu do Verony dočká, potvrzen by měl být v pondělí

Velikost textu:
aktualizováno 1. 2. 2014 16:07

Praha – Komplikovaný přestup Michaela Rabušice z Liberce do Hellasu Verona by přeci jenom měl mít dobrý konec. Nováček Serie A sice nestihl včas transfer zaregistrovat před koncem přestupového období kvůli technickým problémům, ale dle agentury Sport Invest by se měl být dodatečně dotažen v pondělí.

Michael Rabušic se raduje ze vstřelené branky
Michael Rabušic se raduje ze vstřelené branky

"Zástupci Slovanu stihli před uzavřením přestupového okna smlouvu o přestupu v systému zaregistrovat. Italskému klubu se to ale včas nepodařilo. V tuto chvíli tedy není přestup dotažen. Italský klub se snaží podniknout kroky, aby byl přestup uskutečněn," uvedl Liberec na svém webu. Původní zprávy v italských médiích hovořily o tom, že Verona registraci Rabušicova přestupu stihla.

Technické potíže však registraci zkomplikovaly. "Oba kluby na transferu spolupracovaly až do půlnoci, kdy se ho sice nepodařilo administrativně dotáhnout kvůli technickým potížím na registračním systému, ale podle posledních informací bude smlouva zaregistrována v pondělí a Michael se připojí k novému týmu," řekl Viktor Kolář ze Sport Invest Group.

Pokud se vše povede administrativně dotáhnout, Liberec tak přijde o další klíčovou postavu úspěšného podzimního tažení Evropskou ligou. Již dříve klub opustili obránci Renáto Kelič a Ondřej Kušnír. V létě pak odejde Radoslav Kováč do Sparty. Rabušic stejně jako Kušnír využil klauzuli ve smlouvě. Ta mu zaručovala, že v případě lukrativní nabídky ze zahraničí mu Liberec nebude v přestupu bránit.

Čtyřiadvacetiletý Rabušic patřil mezi nejžádanější útočníky české ligy. Několikrát sice zdůrazňoval, že z Liberce po úspěšném podzimu neutíká, nakonec ho však na poslední chvíli ulovila Verona. "To jednání bylo opravdu velmi rychlé. V pátek ráno nás kontaktovali prvně a doslova pět minut před půlnocí bylo hotovo," řekl sportovní ředitel Slovanu Jan Nezmar.

"Pochopitelně, že jsme chtěli Michaela udržet i pro další část sezony. Ale když jsme s ním podepisovali prodloužení smlouvy, tak kývnul s podmínkou, že pokud dostane klub lukrativní nabídku, tak ho uvolní. A to se teď stalo. Museli jsme tak respektovat smlouvu, i velkou touhu Rabušice tuto výzvu přijmout," doplnil Nezmar.

Odchovanec Jihlavy Rabušic přišel do Liberce v roce 2011 z Brna. Na kontě má 130 ligových zápasů a 33 branek, z toho čtyři na podzim, což z něj dělalo nejlepšího střelce Slovanu. Rovněž prošel všemi mládežnickými reprezentačními výběry a nyní už má také tři starty za národní tým.

přehrát video
Rabušic má namířeno z Liberce do Verony

Ve Veroně by se pral o místo s italským veteránem Lucou Tonim. Šestatřicetiletý kanonýr byl v roce 2006 nejlepším střelcem celé Evropy.

V Liberci by jeho místo v útoku mohl zaujmout Ukrajinec Jevgen Budnik, který přišel na hostování. V kádru jsou také další útočníci Vojtěch Hadaščok a Mustapha Ndiaye, který se vrátil z Bohemians Praha 1905. Vedení klubu se navíc snaží najít za Rabušice adekvátní náhradu, ta by však už nemohla nastoupit v Evropské lize.

"Plně si uvědomujeme, že je to pro nás oslabení. O to víc si cením toho, že se nám povedlo přivést Budnika. Z pohledu Evropské ligy s tím v tuto chvíli už nic neuděláme. Z pohledu ligy jsme ale začali pracovat na tom, abychom přivedli hrotového útočníka. Už vedeme jednání," řekl Nezmar.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.