ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
GAMBRINUS LIGA

Kauza Doležal končí, útočník přestupuje ze Sigmy do Jablonce hned

Velikost textu:
aktualizováno 27. 1. 2014 20:14

Olomouc/Jablonec – Kauza, v níž jedna strana obviňovala druhou a v které hrozilo, že si třetí nejlepší střelec fotbalové ligy Martin Doležal na jaře "nekopne", došla k rozuzlení. Jablonec, kam měl útočník Sigmy Olomouc odejít za kontroverzních podmínek v létě zadarmo, míří na sever Čech, kde podepsal kontrakt do 30. června 2017, již nyní.

Doležal slaví gólovou trefu za Sigmu
Doležal slaví gólovou trefu za Sigmu

Doležalův přestup do Jablonce řeší spor mezi ním, jeho agentem a hanáckým klubem. Předseda představenstva Sigmy Josef Lébr o víkendu nařkl hráčova manažera Ondreje Chovance, že na Fotbalové asociaci ČR úmyslně nezaregistroval novou smlouvu s Doležalem, která prý byla vloni na podzim podepsána do 30. června 2017.

Pak údajně začal agent hráče nabízet po klubech a minulý týden se dohodli v Jablonci. Lébr řekl, že ho zklamalo také Doležalovo chování a že už si moc neumí představit, že by třiadvacetiletý útočník hrál za Olomouc i na jaře.

Chovanec Lébrovo obvinění důrazně odmítl. Řekl, že jde o selhání odpovědných osob v Olomouci, což mu prý přiznal v telefonickém rozhovoru sám Lébr. Chovanec uvedl, že se původně s Olomoucí dohodli na smlouvě do 30. června 2016, klub ale poté nabídnutý kontrakt bez předchozí dohody o rok prodloužil. "Tím pádem jsme byli podvedeni ze strany klubu. Došlo ke změně dohody ze strany klubu a tu jsme neakceptovali, tudíž nemohla být smlouva uzavřená ani registrovaná," řekl agent. 

Jablonec je rád, že nakonec došlo k dohodě. "Určitě je lepší se takhle domluvit. Martin se ve středu zapojí do tréninku s týmem," prohlásil sportovní ředitel FK Jablonec Petr Flodrman.

Dohodu potvrdila také Olomouc, která za Doležala dostane v tomto přestupním období alespoň nějaké odstupné. V létě by mohl odejít jako volný hráč. "Jablonec se zachoval tak, že v nějaké částce, byť ne takové, jakou jsme si představovali, zaplatí přestup," uvedl pro olomoucký web Lébr. Hanáci se poohlížejí po náhradě do útoku a podle Lébra mají zájem o Michala Hubníka právě z Jablonce. "Nyní o tom jednáme," řekl Lébr.

Doležal je s osmi brankami po podzimu třetím nejlepším střelcem ligy. V nejvyšší soutěži dosud odehrál 56 zápasů, v nich dal 17 gólů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.