ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Barceloně je Nou Camp malý – zvýší se jeho kapacita a zmodernizuje se

Velikost textu:

Barcelona – Nou Camp bude i nadále domovem fotbalistů Barcelony. Výkonný výbor španělského klubu v pondělí rozhodl, že dá přednost rekonstrukci tradičního stadionu, na němž hraje od roku 1957. Modernizace a rozšíření největšího fotbalového stadionu v Evropě by mohla vyjít na 600 milionů eur (16,5 miliardy korun). Návrh ještě musejí v dubnu schválit členové klubu v referendu.

Nou Camp - domovský stadion FC Barcelona
Nou Camp - domovský stadion FC Barcelona

Kapacita Nou Campu se má zvýšit z 98 tisíc míst na 105 tisíc, což zajistí Barceloně vyšší příjmy ze vstupného. Přibudou i nové restaurace s výhledem na hřiště a luxusní lóže. Součástí projektu je i výstavba nové basketbalové haly a dalších zařízení.

Stavební práce mají začít v roce 2017 a potrvají čtyři roky, během kterých budou úřadující španělští šampioni na Nou Campu stále hrát. Barcelona má v plánu vzít si bankovní půjčku ve výši 200 milionů eur, dalších 150 milionů chce získat z prodeje názvu stadionu a zbytek nákladů pokryje z peněz, kterými disponuje.

Nový stadion by klub příliš zadlužil

"Bylo to obtížné rozhodnutí. Oba projekty byly velmi atraktivní. Nou Camp je součástí naší kolektivní paměti, je to největší stadion v Evropě a je ikonou města," řekl prezident Barcelony Sandro Rosell na tiskové konferenci.

"Možnost postavit nový stadion na jiném místě byla zamítnuta, protože jeho konečná cena by mohla zatížit klub a jeho členy dluhem, čímž by mělo budoucí vedení klubu svázané ruce," dodal Rosell.

Zdroj: ČTK, elMundo.es

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.