ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Rada cítil při odletu k reprezentační premiéře mrazení

Velikost textu:
aktualizováno 19. 8. 2008 18:42

Praha - Poprvé v roli hlavního kouče fotbalové reprezentace dnes odcestoval Petr Rada k přípravnému utkání českého týmu v Anglii. Nástupce Karla Brücknera před dopoledním odletem mužstva z Ruzyně přiznal, že cítí mrazení v zádech, ale nervozitu prý ve středu setřese s úvodním hvizdem rozhodčího. Radost mu dělá především zdravotní stav hráčů.

Petr Rada
Petr Rada

Radu čeká velkolepá premiéra, své mužstvo povede do zápasu na slavném stadionu ve Wembley. "Určitě každý čeká, jak to zahájení já i hráči zvládneme. Zodpovědnost je teď jen na mně," řekl dnes novinářům Rada. 

Bývalý teplický kouč má ve čtvrtek 50. narozeniny, ale na oslavu prý ještě nedošlo. "Nebyl na to ještě čas, ten bude až potom," podotkl. S hráči si už však stihl v pondělí večer promluvit. "Byla to spíš taková pracovní schůzka. Sedli jsme si všichni dohromady s realizačním týmem a nastínili si určitá pravidla. Na větší individuální rozhovory bude dostatek času později," pokračoval Rada. 

Těší ho příznivý zdravotní stav kádru, všech 18 hráčů je fit. "Jsem rád, že doposud jsou všichni v pořádku. Doufám, že to tak vydrží. Určitě je to velké pozitivum oproti minulému týdnu, kdy měl problémy třeba Honza Polák," uvedl Rada. 

Ve středu hodlá zapojit do hry celé mužstvo, jen brankář Daniel Zítka nejspíš zůstane na lavičce. "Budeme se snažit využít všechny hráče do pole," doplnil nový reprezentační trenér.

Reprezentanti se po příletu do Londýna ubytují, od 19:00 si pak při předzápasovém tréninku poprvé vyzkoušejí trávník ve Wembley. Středeční utkání začne ve 21:00.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.