ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka
MS 2014

Blatter kritizuje Brazílii: S přípravou na mistrovství je pozadu

Velikost textu:

Ženeva - Silná kritika zazněla směrem k brazilským organizátorům mistrovství světa od prezidenta FIFA Seppa Blattera. Ten pět měsíců před zahájením fotbalového turnaje prohlásil, že nepamatuje zemi, která by byla s přípravou tak pozadu jako Brazílie. Pořadatelé nicméně tvrdí, že vše stihnou.

Sepp Blatter
Sepp Blatter

Brazilci mají zatím hotovou jen polovinu z 12 stadionů, na nichž se má hrát, a realizovány nebyly ani některé zamýšlené dopravní projekty. FIFA přitom stanovila uzávěrku prací na konec prosince. "Brazílie teprve poznává, co obnáší organizace mistrovství světa," uvedl Blatter.

Sepp Blatter:

"Začali příliš pozdě. Co jsem ve FIFA, nepamatuji, že by byl někdo takhle pozadu, tím spíš, že měli jako jediní na přípravu tolik času - sedm let."

Brazilský ministr sportu Aldo Rebelo však tvrdí, že pořadatelé budou hotovi včas. "Pracovat jsme začali ve chvíli, kdy byl Brazílii turnaj přidělen," řekl Rebelo a dodal, že každé tři měsíce stav příprav osobně kontroluje. Podle brazilské prezidentky Dilmy Rousseffové pak bude šampionát v její zemi "nejlepším z nejlepších". "Enormní zájem o vstupenky dokazuje, že fanoušci po celém světě Brazílii věří. Fotbal je tady doma," uvedla.

Blatter se vyjádřil i k demonstracím, které loni v Brazílii propukly v době tradičního přípravného turnaje, Poháru FIFA. "Protesty se samozřejmě mohou objevit i během mistrovství světa. Ale věřím, že Brazilci nebudou útočit přímo proti fotbalu, protože fotbal je pro ně náboženstvím," řekl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.