ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata
GAMBRINUS LIGA

Velký návrat domů. Necid bude hostovat ve Slavii

Velikost textu:
aktualizováno 6. 1. 2014 10:59

Praha – Fanoušci Slavie mohou slavit příchod další posily, a to ne jen tak ledajaké. Do Edenu se po pěti letech strávených v cizině vrací její odchovanec Tomáš Necid, který bude ve vršovickém celku zdarma hostovat z CSKA Moskva do konce sezony. Oba kluby jsou domluveny, zbývají doladit administrativní detaily transferu.

Tomáš Necid v dresu Slavie
Tomáš Necid v dresu Slavie

"Vše je domluveno, jde jen o to dotáhnout dokumenty, protože v Rusku jsou Vánoce. Jinak bychom to už dnes měli hotové. Hostování je domluvené zdarma," řekl nový sportovní ředitel Slavie Karol Kisel.

"Všechny administrativní úkony nejsou dokonány. Ale veškeré dohody jsou učiněny tak, aby písemné podklady byly dovršeny v následujících dnech, nejpozději týdnech, každopádně do 25. ledna," dodal generální ředitel Jaromír Šeterle.

Necid se stane třetí zimní posilou Slavie. Pražský celek, který na podzim vstřelil v lize jen dvanáct branek, nejméně z celé soutěže, už dříve získal z Jablonce další dva ofenzivní hráče Karla Pitáka a Jana Vošahlíka.

"Pocity jsou vynikající. Vracím se domů. Těším se na Slavii a na to, že budu po dlouhé době konečně hrát fotbal," prozradil Necid, který měl nabídky i z Belgie či Nizozemska, ale nakonec se rozhodl vrátit do mateřského klubu.

Necid si ve Slavii zahraje po více než pěti letech. Na začátku roku 2009 odešel do Ruska, slibně rozjetou kariéru mu ale poté zbrzdila dvě vážná zranění kolena. CSKA Moskva ho v červenci poslal rozehrát na roční hostování do PAOK Soluň, kde však Necid nedostal příliš prostoru. Na podzim zasáhl do devatenácti soutěžních duelů, z toho ale jen třikrát jako člen základní sestavy.

"Už ke konci podzimu jsme věděli, že Tomáš musí opustit PAOK. Měl tam sice hostování na rok, ale měl opci, když neodehraje určitý počet zápasů, může si ho CSKA stáhnout. Byly i jiné nabídky z Nizozemska, Belgie. Anderlecht Brusel měl podmínku, aby to bylo s opcí, což CSKA odmítl. Pro Tomáše byla Slavie varianta číslo jedna," řekl hráčův agent Jiří Müller.

přehrát video
Tomáš Necid bude hostovat ve Slavii

Slávistický odchovanec Necid se podílel na dvou mistrovských titulech Pražanů v sezonách 2007/08 a 2008/09. V červenobílém dresu strávil v obou ročnících vždy podzim, jarní část odehrál nejprve v Jablonci a o rok později už v CSKA.

Necid má na kontě osmnáct branek z 45 ligových zápasů, v sezoně 2008/09 byl s jedenácti góly nejlepším střelcem ligového podzimu. V reprezentačním dresu si zatím připsal 26 startů, naposledy však už předloni v květnu.

Zdroj: ČTK, isport.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.