ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Policie zadržela hajlující fanoušky CSKA

Velikost textu:

Praha – Patnáctka fanoušků CSKA Moskva, jejichž tým v posledních dnech prohrál s českými zástupci ve fotbalové Lize mistrů a hokejové Kontinentální lize, skončila v noci na čtvrtek ve vazbě. Chuligáni moskevského klubu začali hajlovat před policejní hlídkou, která se je jala pacifikovat, načež došlo k potyčce mezi fanoušky a příslušníky pořádkových sil. 

přehrát video
Fanoušky CSKA v Praze zadržela po potyčce policie

Jan Daněk, mluvčí pražské policie: "Před jednou hodinou v noci doprovázeli pražští policisté skupinu přibližně 20 fanoušků CSKA Moskva, kteří šli po ulici Vinohradská. Jeden z fanoušků začal hajlovat, proto policisté přistoupili k zákroku a došlo na místě k potyčce. Na konci celého incidentu bylo zadrženo 15 osob, z nichž některé jsou podezřelé z trestného činu podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka."

Moskevský tým v úterý podlehl nejprve plzeňským fotbalistům v Lize mistrů a ve středu hokejistům Lva Praha v Kontinentální lize. Po prohře v Plzni ztratil tým CSKA možnost zahrát si evropské poháry i na jaře, v hokejovém zápase v Moskvě porazil Lev Praha při své druhé sezoně v KHL slavný ruský klub vůbec poprvé. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.