ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
GAMBRINUS LIGA

Zeman o nabídce Plzně: Neřekl jsem ne

Velikost textu:

Řím (Itálie)/Praha – Šance, že Zdeněk Zeman převezme Plzeň po Pavlu Vrbovi, stále žije. Šestašedesátiletý trenér prozradil, že nabídku plzeňského vedení převzít západočeský tým neodmítl.

Trenér AS Řím Zdeněk Zeman
Trenér AS Řím Zdeněk Zeman

"Já jsem neřekl ne," prohlásil Zeman. Vyvrátil tak informaci, že u něj Plzeň s nabídkou trénovat tým po Vrbovi nepochodila. Podle ní se vedení Viktorie se Zemanem sešlo na počátku týdne a nedohodlo se s ním na finančních ani na dalších pracovních podmínkách.

Problémem prý mělo být, že se podmínky pro trenérskou práci v Itálii liší od těch v Čechách. Například mělo Zemanovi údajně vadit, že by musel v zimních měsících s Plzní trénovat na umělé trávě. To však zkušený kouč odmítl. "Já na umělé trávě naopak trénuji rád," uvedl Zeman.

Šestašedesátiletý kouč dlouhá léta žije v Itálii a trénoval například tamní celky Parmu, Lazio Řím, Neapol, Lecce, Brescii a naposledy AS Řím, kde sice skončil v únoru, ale stále mu tam běží kontrakt. Předtím v sezoně 2011/12 dotáhl Pescaru do první italské ligy. V Česku zatím nikdy netrénoval.

Zeman je jedním z adeptům na místo plzeňského trenéra po Vrbovi, který v prosinci ve Viktorii skončí a převezme národní tým. Dalším uvažovaným kandidátem je Dušan Uhrin mladší, jenž v současnosti vede Dinamo Tbilisi. Plzeň se už sešla s Lubošem Kozlem, ten ale nabídku odmítl a zůstává v Dukle Praha.

přehrát video
Zeman nebo Uhrin ml. Plzeň má dva hlavní kandidáty na trenérský post
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.