Frankfurt zdolal v Evropské lize Bordeaux a rozšířil počet postupujících

Bordeaux – Hned devět celků rozšířilo počty jistých účastníků jarní vyřazovací části Evropské ligy. Postup si mimo jiné zajistil Frankfurt s Václavem Kadlecem, který zdolal Bordeaux 1:0, či PAOK Soluň, v jehož dresu při vítězství nad Karagandou 2:0 střídal Tomáš Necid.

Slavící hráči Frankfurtu v zápase s Bordeaux
zdroj: ČTK/AP/ autor: Bob Edme

Dalšími týmy, které si v tomto kole zajistily postup, jsou, Lazio, Trabzonspor, Lyon, Betis Sevilla, Machačkala, Genk a Alkmaar.

Frankfurt výhrou 1:0 v Bordeaux napravil poslední porážku 2:4 na půdě Maccabi Tel Aviv a v soutěži počtvrté vyhrál. V základní sestavě Eintrachtu se gólově neprosadil Kadlec, krátce po jeho vystřídání v 83. minutě ale rozhodl utkání náhradník Lanig.

PAOK potřeboval na hřišti Šachťoru Karaganda uhrát minimálně remízu, ale v Astaně nakonec dvěma góly z druhého poločasu zvítězil. V 54. minutě otevřel skóre vlastní brankou obránce Karagandy Džidič, ve druhé minutě nastavení pojistil náskok hostů bek Kitsiu. Až poté přišel na hřiště v rámci taktického střídání Necid.

Další český forvard Zdeněk Ondrášek musel v dresu Tromsö strpět čtvrtou prohru v EL. Norský tým doma podlehl 0:2 Tottenhamu, který naopak naplno bodoval i v pátém utkání ve skupině K. Branky vstřelili v druhé půle Čauševič do vlastní sítě a Dembélé.

Postup si zajistila i Machačkala díky domácí remíze 1:1 s Šeriffem Tiraspol. Utkání, které řídil český rozhodčí Libor Kovařík, gólově otevřel v 52. minutě hostující Isa, ale za šest minut za Anži odpověděl Epureanu.

Jistou účast v jarní části EL měly už po minulém kole Dněpropetrovsk s českými reprezentanty Ondřejem Mazuchem a Janem Laštůvkou, Kazaň, Salcburk, Valencie, Tottenham, Razgrad, Esbjerg a Fiorentina.

5. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina A:

Kubaň Krasnodar - St. Gallen 4:0 (1:0)

Branky: 3. a 71. Melgarejo, 54. Ignaťjev, 90. Kaboré. Rozhodčí: Kakos (Řec.).

Swansea - Valencie 0:1 (0:1)

Branka: 20. Parejo. Rozhodčí: Banti (It.).

Skupina B:

Oděsa - Dinamo Záhřeb 2:1 (0:1)

Branky: 78. Antonov, 90.+1 Didenko - 20. Bečiraj. Rozhodčí: Zwayer (Něm.).

Ludogorec Razgrad - PSV Eindhoven 2:0 (1:0)

Branky: 38. a 79. Bezjak. Rozhodčí: Rizzoli (It.). ČK: 55. Bruma (PSV).

Skupina C:

Elfsborg - Salcburk 0:1 (0:1)

Branka: 39. Meilinger. Rozhodčí: Tohver (Est.).

Esbjerg - Standard Lutych 2:1 (1:0)

Branky: 18. a 79. Van Buren - 53. De Camargo. Rozhodčí: Balaj (Rum.).

Skupina D:

Kazaň - Maribor 1:1 (1:0)
Branka: 43. Natcho - 86. Mezga. Rozhodčí: Kružliak (SR).

Wigan - Waregem 1:2 (1:1)

Branky: 7. Barnett - 37. Hazard, 88. Malanda. Rozhodčí: Buquet (Fr.).

Skupina E:

Pacos Ferreira - Fiorentina 0:0

Rozhodčí: Šemeulevič (Izr.).

Dněpropetrovsk - Pandurii Targu Jiu 4:1 (1:0)

Branky: 12. Kalinič, 56. Zozulja, 86. Šachov, 89. Kravčenko - 70. Eric Pereira z pen. Rozhodčí: Trattu (Kypr).

Skupina F:

APOEL Nikósie - Maccabi Tel Aviv 0:0

Rozhodčí: Vad (Maď.).

Bordeaux - Eintracht Frankfurt 0:1 (0:0)

Branka: 83. Lanig. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.).

Skupina G:

Rapid Vídeň - Thun 2:1 (1:0)

Branka: 17. Boyd, 64. Boškovič - 62. Sadik . Rozhodčí: Gil (Pol.).

Genk - Dynamo Kyjev 3:1 (3:1)

Branky: 17. Vossen z pen., 37. Kumordzi, 40. De Ceulaer - 9. Jarmolenko. Rozhodčí: Gomes (Portug.).

Skupina I:

Rijeka - Guimaraes 0:0

Rozhodčí: Jakobsson (Isl.).

Lyon - Betis Sevilla 1:0 (0:0)

Branka: 66. Gomis. Rozhodčí: Marriner (Angl.).

Skupina J:

Legia Varšava - Lazio Řím 0:2 (0:1)

Branky: 24. Perea, 57. F. Anderson. Rozhodčí: Blom (Niz.).

Trabzonspor - Apollon Limassol 4:2 (2:0)

Branky: 23., 61. a 83. Olcan Adin, 25. Aydogdu - 68. Abraham, 80. Sangoy z pen. Rozhodčí: Gräfe (Něm.).

Skupina K:

Machačkala - Šeriff Tiraspol 1:1 (0:0)
Branky: 58. Epureanu - 52. Isa. Rozhodčí: Kovařík (ČR). ČK: 90.+3 Ricardinho (Šeriff).

Tromsö - Tottenham 0:2 (0:0)

Branky: 63. vlastní Čauševič, 76. Dembélé. Rozhodčí: Aranovskij (Ukr.).