ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Víkend ve znamení zelené. Ligové kluby v posledním kole podpoří charitu

Velikost textu:

Praha – Závěrečné podzimní kolo první fotbalové ligy bude ve znamení zelené barvy. Kluby z nejvyšší soutěže totiž podobně jako na jaře podpoří charitativní projekt Zelený život. Na všech osm stadionů budou mít volný přístup děti z vybraných dětských domovů a kromě sledování zápasů samotných si mohou prohlédnout zázemí stadionů včetně šaten pro ligové hráče.

Projekt Zelený život
Projekt Zelený život

Novou tváří projektu Ligové fotbalové asociace (LFA)  se stal bývalý reprezentační obránce Zdeněk Grygera, který se tak připojil k modelce Aleně Šeredové. "Přínosem tohoto projektu je fakt, že se to dělá pro děti a handicapované. Je důležité, aby na veřejnost dostalo více informací. Myslím si, že je to i můj úkol, abychom to více medializovali," řekl Grygera. "Jsem rád, že mohu něco podobného podpořit, a přidám pomocnou ruku. Ze zahraničí jsem byl zvyklý na to, že pro kluby byla podpora charity samozřejmost. Vítám všechny podobné aktivity i u nás doma."

A vzpomínal třeba na to, jak se před lety ve službách Ajaxu Amsterodam zapojil na vozíčku do exhibiční basketbalové bitvy proti handicapovaným. "Byl to velký zážitek, pro nás i pro ty lidi, kteří v životě neměli tolik štěstí," uvedl Grygera.

Organizátoři projektu Zelený život očekávají, že na osm ligových zápasů může dorazit až 300 dětí z 20 domovů.

Při posledním podzimním kole budou mít všichni hráči na předzápasovém nástupu zelené šály stejně jako členové realizačních týmů, kteří si oblečení ozdobí i stužkou ve stejné barvě odkazující projekt vzniklý v letošním roce.

Jeho součástí je nově také nadační fond, který nedávno odsouhlasilo ligové shromáždění. Fond má sdružovat finanční prostředky, zatím se v něm sešlo 140 tisíc korun. Ty byly použity na nákup automobilu speciálně upraveného pro vozíčkáře. "Výhledově počítáme s tím, že Zelený život bude podporovat především právě handicapované a děti," uvedl předseda LFA Dušan Svoboda.

přehrát video
Víkend ve znamení zelené. Ligové kluby v posledním kole podpoří charitu
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.