ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
Sázkařská aféra

Nitra a Hodúr v dalším pokračování fotbalové korupce na Slovensku

Velikost textu:

Bratislava - Další prodloužení sázkařské aféry ve slovenském fotbale je znovu spjato se jménem Ivana Hodúra. Ten je podle policie jedním ze čtyř fotbalistů, kteří měli v roce 2011 ovlivnit přípravné zápasy Nitry s Bohemians Praha 1905 a maďarským MTK Budapešť. Hodúr čelí obvinění i v dříve zahájeném vyšetřováním ohledně údajného ovlivňování výsledků utkání celku DAC Dunajská Streda.

Korupce ve fotbale
Korupce ve fotbale

Za manipulaci obou zmíněných duelů Nitry tehdejší hráč slovenského celku Hodúr prý inkasoval nejméně po 5 000 eur (136 tisíc korun). Část peněz podle policie odevzdal svému spoluhráči: ze zveřejněných iniciál vyplývá, že šlo patrně o Róberta Ráka, který byl v jiných případech sázkařské aféry ve slovenském fotbalu obviněn z podplácení hráčů. Kromě dvou bývalých fotbalistů Nitry policie v případu obvinila i další dvě osoby, které údajně uplácely tyto hráče.

Bývalý slovenský reprezentant Hodúr byl už dříve v letošním roce coby hráč DAC Dunajská Středa obviněn z toho, že za úplatky ovlivňoval zápasy svého týmu. Do korupční aféry se prý zapletli i jeho tři spoluhráči z týmu včetně českého zadáka Tomáše Hubera, které policie také obvinila.

Za ovlivňováním výsledků kvůli sázkám prý stála skupina Slováků, která údajně manipulovala duely nejen na Slovensku, ale i v Česku. Gang podle slovenské policie uplácel hráče a pak vydělával sázením na zmanipulované zápasy zejména v zahraničních internetových kancelářích. Česká policie v sázkařské aféře obvinila dvanáct současných či bývalých fotbalistů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.