ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Pešice chce proti Kanadě dát šanci všem nominovaným

Velikost textu:
aktualizováno 12. 11. 2013 15:58

Praha - Fotbalová reprezentace se před pátečním přípravným utkáním s Kanadou sešla v Praze bez zdravotních problémů. Chyběli jen omluvení Vladimír Darida s Tomášem Rosickým, které v pondělí v nominaci nahradili Tomáš Hořava a Josef Šural. Trenér Josef Pešice má v plánu, že do utkání pošle všech sedmnáct hráčů, nedostane se zřejmě jen na druhého brankáře Tomáše Vaclíka. "Všechno je v pořádku, hráči jsou fit. Chybějí jen Darida s Rosickým. To mě mrzí, protože jsem věřil, že tentokráte dorazí. Ale Láďa je zraněný a Tomáš má horečky," řekl Pešice. Přípravné utkání Česko-Kanada můžete sledovat v přímém přenosu v pátek od 17:00 exkluzivně na našem webu.

Reprezentační trenér Josef Pešice
Reprezentační trenér Josef Pešice

Při rozhodování o jejich náhradnících mu situaci zkomplikovalo, že i Josef Hušbauer ze Sparty má zdravotní problémy. "On byl první na řadě, ale z utkání s Olomoucí si odnesl oteklý kotník. Proto jsem se rozhodl pro Hořavu, který tu už s námi byl. Druhé jméno jsem zvolil Šurala, což je perspektivní hráč, o kterém věřím, že se dokáže v budoucnu do národního týmu prosadit. Může hrát na křídle, ale i ve středu zálohy," dodal Pešice.

Při absenci Daridy, Rosického, Hušbauera či zraněného Jaroslava Plašila tak má český výběr problém s nedostatkem tvořivých středních záložníků. To Pešice zřejmě vyřeší přesunutím Bořka Dočkala z pravé strany do středu. "Tak jsem uvažoval i při nominaci Šurala, že by on mohl hrát zprava a Dočkal by mohl využít své tvořivé schopnosti ve středu," řekl Pešice.

Útočník Matěj Vydra doufá, že mu dobrý výkon v zápase s Kanadou pomůže do základní sestavy West Bromwiche, kde po pauze zaviněné zraněním vysedává jen mezi náhradníky. "V mojí situaci je to možná lepší, než zůstat v klubu, protože bychom toho stejně moc nenatrénovali," řekl Vydra na srazu národního týmu. "Snad si proti Kanadě zahraju, a kdybych dal gól, mohl by to ocenit i trenér Steve Clark," dodal.

Naopak další forvard Libor Kozák se protlačil do sestavy konkurenční Aston Villy a o víkendu zaznamenal proti Cardiffu druhou trefu v Premier League. Přestup z Lazia Řím do dalšího birminghamského klubu si nemůže vynachválit, i proto, že konečně cítí trenérovu důvěru. "Zatím je to v Aston Ville dobré, ale pořád to je jen začátek a všechno se pro mě rozjíždí. Je jasné, že se tam musím ještě lépe adaptovat," řekl Kozák.

Kanadu bere jako zajímavého soupeře, který umožní poměřit se s americkým stylem fotbalu. "Je to nebezpečný tým. Máme video z utkání s Panamou, ve kterém hrál 0:0 a ukázal velmi dobrou obranu. Problém má, když musí tvořit, a v koncovce. Ale to je problém všech týmů kromě těch špičkových. Každopádně budeme muset hrát na sto procent. Navíc je to šance srovnat si výkonnost s americkými soupeři, které často nepotkáváme," uvedl Pešice.

Cílem pro zápas je mimo jiné dát prostor hráčům, kteří toho tolik v reprezentaci zatím neodehráli. Šanci by tak měli dostat Ondřej Čelůstka či Ladislav Krejčí. "Pokud to bude jen trochu možné, tak bych chtěl, aby se protočilo všech sedmnáct hráčů a hráli slušnou porci minut," řekl Pešice. "Kluci budou mít šanci se ukázat, aby pak nový trenér nároďáku měl širší výběr," dodal.

Obránce Sunderlandu Čelůstka se na premiérový start v základní sestavě velmi těší. "Jsem rád, že trenér už takhle dopředu otevřeně řekl, že se objevím na hřišti. Hraje se to v Olomouci, já jsem Zlíňák, je to blízko domů a budu mít určitě hodně fanoušků na tribuně. Doufám, že pro mě nějaké lístky budou. Asi bych zklamal velkou část rodiny, kdybych žádné nepřivezl," uvedl Čelůstka.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.