ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Bohemians ubránili v Budějovicích první ligový bod

Velikost textu:
aktualizováno 10. 8. 2008 21:32

České Budějovice - Fotbalisté Bohemians Praha získali první bod v nejvyšší soutěži. Ligový nováček podal v dnešním zápase 2. kola na půdě Českých Budějovic bojácný a slabý výkon, který mu však díky naprosté střelecké nemohoucnosti Jihočechů stačil k bezbrankové remíze. V největší šanci utkání napálil domácí Hudson pouze břevno.

Hráči Bohemians Praha
Hráči Bohemians Praha

Pražané působili neškodným dojmem a především vykrývání obou krajních prostorů jim dělalo obrovské potíže. Nepokrytý Kovařík tak mohl ve 13. minutě v klidu postupovat do šance, ale jeho střelu srazila obrana na roh. Hostující gólman Belaň, jeden ze čtyř nových hráčů v sestavě Bohemians oproti duelu s Olomoucí, byl v ohni střel a v 18. minutě jen sledoval, jak Svátek tečuje Kovaříkův rohový kop těsně vedle.

Jihočeši po dvaceti minutách trochu ztratili tempo. Další možnost, jak pohnout s ukazatelem skóre tak měl až ve 33. minutě Benát, jehož přímý kop k tyči si však Belaň pohlídal. Následný roh propadl u zadní tyče k Horejšovi, ale domácí kapitán prázdnou branku netrefil.

Bohemians tlak Dynama přestáli a ke konci poločasu dokázali přenést těžiště hry do středu pole. Ve zlepšeném výkonu pak pokračovali i po příchodu z kabin. V 49. minutě zazmatkoval domácí Peroutka, který při odvracení centru do zámezí málem zacílil do vlastní sítě.

Domácí prapor opět pozvedl agilní Hudson. V 54. minutě se uvolnil v rohu vápna a vyprášil Belaňovy rukavice. Za jedenáct minut pak za šestnáctkou zpracoval vysoký nákop, krásně se zbavil jednoho z hostujících beků a ostrou ranou napálil břevno.

Jihočeši vrhli všechny síly do útoku. Trenér Kmoch poslal na hřiště čtvrthodiny před koncem třetího útočníka Ondráška a nadějný mladík mohl po pár sekundách udeřit. Proti jeho střele ale skvěle zasáhl Belaň. Především díky němu mohli Bohemians slavit premiérový prvoligový bod.

Výsledek: 

Dynamo České Budějovice - Bohemians Praha 0:0 

Rozhodčí: Matějek - Kordula, Wilczek. ŽK: Hílek - Belaň, Kincl, Turtenwald, Zbončák, Vošahlík. Diváci: 3258.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.