ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Zápas Pardubic s Karvinou se kontumovat nebude, rozhodla odvolací komise

Velikost textu:
aktualizováno 6. 11. 2013 12:21

Praha - Odvolací a revizní komise Fotbalové asociace ČR zrušila kontumaci druholigového utkání Pardubice-Karviná ve prospěch hostí, o níž rozhodla disciplinární komise. Platí tedy výsledek dosažený na hřišti, Pardubice v devátém kole vyhrály 2:1.

Pardubický fotbalový stadion
Pardubický fotbalový stadion

Východočeský klub byl potrestán za neoprávněný start brankáře Luďka Frydrycha, který měl zastavenou činnost za nesportovní chování po předchozím zápase s Táborskem. Pardubičtí se hájili tím, že kvůli administrativní chybě zaviněné špatnou komunikací s disciplinárkou o trestu nevěděli, a namítali, že kontumace je příliš přísným postihem. Odvolací komise jim dala za pravdu a vrátila jim tři body.

"Jsem rád, že zvítězil zdravý rozum a kontumace byla zrušena. Po právu se nám vracejí tři body, které si náš tým na trávníku vydřel," konstatoval sportovní ředitel Pardubic Vít Zavřel.

Komise dále konstatovala, že brankář Frydrych byl potrestán za poškození dveří po utkání proti Táborsku oprávněně, nicméně po pěti absencích v sestavě mu změnila trest na podmíněný.

Pardubice tak postoupily z jedenáctého na deváté místo, Karviná klesla ze čtvrtého na sedmé.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.