ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš
GAMBRINUS LIGA

Bakoš po neproměněné penaltě: Situaci jsem nezvládl

Velikost textu:

Teplice – Mohl zvrátit misky vah na stranu Plzně. Útočník Viktorie Marek Bakoš však zklamal. Slovenský reprezentant neproměnil za nerozhodného stavu penaltu a i kvůli tomu ve šlágru 12. kola fotbalové ligy prohrál úřadující mistr na hřišti Teplic 0:1. Bakoš si po utkání sypal popel na hlavu. "Nebyl to pro nás šťastný konec, a navíc jsem to dost ovlivnil," litoval.

Marek Bakoš
Marek Bakoš

"Když jsem měl rozhodnout, tak jsem selhal. Odvezli bychom si tři body. Situaci jsem nezvládl, rozhodl jsem z našeho pohledu negativně," řekl po zápase Bakoš.

Na penaltu si věřil a od začátku byl rozhodnutý, že ji kopne ze svého pohledu na pravou stranu. Teplický brankář Martin Slavík ale jeho úmysl vystihl a střelu vyrazil. "Kdybych si nevěřil, tak bych na ni nešel. Celý týden jsem to zkoušel. Bavili jsme se o tom na trávníku všichni tři určení hráči, domluvili jsme se, že půjdu já. Bohužel jsem to nedal," posteskl si slovenský reprezentační útočník.

Mrzí ho, že jeho celek přišel kvůli neproměněným penaltám o body proti Slavii i dnes v Teplicích. "Nevnímám to jako nějaký syndrom, ale pár jsme jich zahodili. Samozřejmě penalt bylo dost neproměněných na to, kolik jsme jich kopali. Musíme to změnit, jak budeme mít další příležitost," řekl Bakoš.

Nezdary při penaltách mohou být způsobeny i tím, že Plzeň momentálně neprožívá výsledkově povedené období. "Nedaří se. Je to v tom, že se zápas může zlomit šancí nebo tou penaltou. Můžeme jít do vedení, zvednout se psychicky, ale nám se ty zlomové momenty teď nedaří," uvedl Bakoš.

Jeho celek vyhrál jediné z posledních pěti kol, a pokud Sparta v pondělí uspěje v Liberci, bude Plzeň na letenského rivala ztrácet už devět bodů. "Pár zápasů jsme nevyhráli, ale nemluvil bych o krizi. Nejsme psychicky na dně, ale nedaří se nám výsledkově. Hra není taková, jako když jsme vyhráli všechny duely. Máme na lepší výsledky, teď nám to nejde. Musíme pracovat, abychom se zvedli," konstatoval.

Severočeši se díky dnešní výhře dostali na druhé místo o bod před Plzeň. "Pro českou ligu je to dobře, že na špičce je více mužstev. Teplice hrají výborně, jsou silné v ofenzivě. Ale jsou zdolatelné. Pro nás samozřejmě liga není moc dobře rozehraná, ale ještě se budeme snažit," dodal Bakoš.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.