ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
Liga mistrů

Trénink vs. zmar. Šlo o obrovskou školu, říká Vrba

Velikost textu:

Berlín - Očekávané a snadné vítězství na jedné straně, trápení a zmar na straně druhé. Zápas Bayernu Mnichov s Viktorií Plzeň hodnotí německý tisk jasně: Češi museli být s výsledkem 0:5 ještě spokojeni. Kouč Západočechů Pavel Vrba si jen posteskl, že v české lize tak kvalitní hráči, jako má bavorský klub, nejsou.

Matúš Kozáčik mezi hráči Bayernu
Matúš Kozáčik mezi hráči Bayernu

"Po utkání cítím bezradnost. Mohu jen závidět trenérovi Guardiolovi, s jakými hráči má možnost pracovat. To musí být velká radost," prohlásil trenér Vrba po utkání.

Plzeňští fotbalisté za 90 minut ani jednou nevystřelili na branku. "Zatímco v Bundeslize nám to občas nejde, tak v Lize mistrů hráči ukazují, jak vážně soutěž berou. Po takovém výkonu jako proti Plzni musím být spokojený," prohlásil trenér Bayernu Josep Guardiola. "Zahráli jsme dobře, ale Plzeň nám to moc neztížila," dodal záložník Arjen Robben.

Německý tisk: Plzeň byla ve všem pozadu

"Tým Viktorie Plzeň byl proti solidně hrajícím Mnichovanům ve všech ohledech pozadu," uvedl list Tagesspiegel. "Češi nakonec museli být s porážkou 0:5 ještě spokojeni," konstatuje. Celkové vyznění zápasu pak hodnotí jako trénink pro mnichovský celek.

Deník Handelsblatt uvádí, že pro německého mistra nebylo vítězství nad českým soupeřem nijak namáhavé. "Už po pár minutách bylo všem v Mnichově jasné, kdo vyhraje, otázkou bylo jen, jak vysoké vítězství to bude. Bayern si dělal s Viktorií, co chtěl, jen s góly si dával načas," píše deník.

Bayern je úplně někde jinde

Vrba realitu nijak nezakrýval. "Herní kvalita Bayernu je obrovská. Hráči si dovolí na malém prostoru obejít soupeře a zvládají to. My jsme pomalejší, jsme na tom technicky hůře než hráči Bayernu. V tom byl markantní rozdíl," dodal.

Trenér Plzně Pavel Vrba:

"Byl bych rád, aby si hráči uvědomili, že pokud se chtějí někam dostat a prosadit se, musí výrazně přidat. Šlo o obrovskou školu. Tentokrát asi žádné skauty nezaujali, ale byl bych rád, aby si uvědomili, kam fotbal kráčí, a že pokud se chtějí ukazovat v pohárových utkáních, musejí přidat. My si myslíme, že můžeme konkurovat, ale ty nůžky se pořád otvírají."

"V české lize na takové hráče nenarazíte. Ani by se tam neohřáli. Pokud se s nimi potkáváme, tak ve skupině Ligy mistrů, což je pro nás velký úspěch. Teď narážíme na obrovskou realitu, že mužstva ze špičkových fotbalových států jako Anglie a Německo jsou výkonnostně úplně jinde než mužstva, s nimiž jsme hráli kvalifikaci o Ligu mistrů. My patříme do kategorie týmů, které jsou vůbec za účast v Lize mistrů rády," řekl Vrba.

Jako velký risk se mohlo jevit nasazení Davida Limberského, který se zázračně rychle uzdravil ze svalového zranění. "Pořád jsme debatovali, jestli máme jít do rizika, aby si zranění neobnovil. Nakonec rozhodl David, protože řekl, že se cítí stoprocentně připravený. Jsem rád, že vydržel přes sedmdesát minut a nezranil se, tudíž je připravený na zbytek podzimu. Jde o hráče, jehož potřebujeme hodně, což bylo vidět," chválil Vrba.

Limberský: Nechtěl jsem v tom kluky nechat

Samotného Limberského při utkání na okamžik napadlo, zda mělo smysl se tak rychle vracet. "Když to bylo tři nula, tak jsem si říkal, že jsem si měl dát čaj a v klidu se na zápas podívat. Ale nechtěl jsem v tom kluky nechat," prohlásil Limberský.

David Limberský:

"Potvrdili svoji světovou extratřídu. Byli lepší než Barcelona před dvěma lety. Barcelona při dvoubrankovém vedení kontrolovala zápas, nikam se nehnala. Bayern za každého stavu hrál dopředu, hnal se za dalšími góly a nepřestal hrát. Je nejlepší na světě."

Po většinu zápasu se potýkal s Arjenem Robbenem. Poměrně dlouho se českému obránci v soubojích s ním dařilo, ale nizozemská hvězda nakonec potvrdila svou kvalitu. "Dvakrát třikrát narazí. Ale on věděl, že dřív nebo později kolem mě projde. Má obrovské sebevědomí. Někteří hráči, když se jim průnik dvakrát třikrát nepovede, tak se budou bát. On si vůbec nepřipouští nějaké pochybnosti. Obchází i mnohem lepší hráče, než jsme my," řekl Limberský.

Bayern už myslí na soupeře v osmifinále

Fotbalisté Bayernu se vítězstvím nad Plzní přiblížili rekordu Ligy mistrů v počtu výher v řadě. Středeční triumf pro ně byl v součtu s minulou sezonu už osmým za sebou a za čtrnáct dní mohou v Plzni vyrovnat rekord Barcelony, která v minulosti vyhrála devětkrát v řadě.

Po suverénním výkonu nyní hráči Bayernu upínají svou pozornost k odvetě. V případě vítězství si již mohou zajistit postup do osmifinále. "Máme šanci v Plzni udělat důležitý krok v boji o obhajobu celkového triumfu. Proto si tam pojedeme pro další vítězství," řekl Guardiola. "Pomalu už můžeme přemýšlet nad soupeři pro osmifinále," doplnil záložník Toni Kroos.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.