Ronaldo sestřelil dvěma góly Juventus, Ibrahimovič zase čtyřmi Anderlecht

Madrid - Real Madrid je letos v Lize mistrů stoprocentní. Po výhře nad Galatasarayem (6:1) a Kodaňí (4:0) zdolal i Juventus 2:1 a vede skupinu B. Dvěma góly o tom rozhodl Cristiano Ronaldo, který je se sedmi trefami nejlepším střelcem dosavadního průběhu soutěže. Zdárně mu sekunduje Zlatan Ibrahimovič, jenž zaznamenal dokonce čtyři góly, celkově jich má na kontě šest. Utkání Real Madrid - Juvents Turín jste mohli sledovat v podrobné on-line reportáži.

Cristiano Ronaldo
zdroj: ČTK/AP autor: Andres Kudacki

On-line textový přenos

--:--

Děkujeme za pozornost a přejeme příjemný zbytek fotbalové noci.

--:--

Real Madrid vítězí nad Juventusem Turín 2:1. Skóre otevřel už ve 4. minutě Cristiano Ronaldo, ve 22. vyrovnal Fernando Llorente. Svým druhým gólem z penalty ve 29. minutě však opět Ronaldo po faulu na Ramose rozhodl o třetí výhře ve skupině.

90.+4

Nic se z něj neudálo a rozhodčí závěrečným hvizdem ukončil zápas.

90.+3

Real vhazoval a Marcelo dlouhým nákopem hledal spoluhráče. Nakonec je z toho roh pro domácí.

90.+2

Ještě nepřesná přihrávka Modriče na Iska.

90.+1

Real má míč i v nastavení a směřuje za třemi body.

90.

Vidal se jen těžko vyrovnává s nakopnutým svalem a kulhá. Juventus má vystřídáno, takže ho nelze nahradit.

89.

Ramos vidí za taktický faul žlutý kartónek.

88.

Roh Realu v podání Iska hosté odvrátili.

87.

Ztráty uprostřed hřiště a míč se nakonec dostal k Moratovi, který obstřelem zkoušel trefit růžek Buffonovy branky, neúspěšně.

85.

Morata chtěl nyní zakombinovat s Marcelem, nedokázal mu ale přesně přihrát.

84.

Tevez hledal průnikovou přihrávkou spoluhráče, ten jeho záměr nepochopil.

83.

Modrič pálil v pádu z dálky, jeho pokus míří hodně mimo.

82.

Real kontroluje vstup do poslední desetiminutovky a pomocí krátkých přihrávek přenáší těžiště hry.

80.

Morata se ekvilibristicky dostal k zakončení, Buffon ale kryl.

79.

Giovinco poslal přímý kop do zdi a Real odkopem vyřešil choulostivou situaci.

79.

Alvaro Morata novým mužem, odešel di María.

78.

Modrič fauloval Giovinca a Cáceres se dožadoval žluté karty, dostal ji sám, ale Modrič nakonec také.

77.

Průnik Bale po pravé straně při jeho první větší akci končí odkopem od branky hostů.

76.

Oba trenéři na nohou, závěr může být napínavý.

75.

Marcelova střela po akci Iska a Ronalda mířila na první galerii.

74.

Giovinco chtěl z trestného kopu po faulu na něj překvapit Casillase přímou střelou, rána ale putovala nad.

73.

Megašance Khediry, který sám před Buffonem selhal. Chtěl lobovat, ale italský čaroděj si akci pohlídal.

72.

Ze hry jde Illaramendi a nastoupil Isco.

71.

Pogba padá po souboji těsně před vápnem, píšťalka rozhodčího zůstala němá.

70.

Giovinco se hned činí. Casillas konečky prstů musel likvidovat jeho pokus.

70.

Ze hřiště odchází Angelo Ogbonna, přichází Sebastian Giovinco.

69.

Vzdušné souboje byly od hráču hostů příliš agresivní. Útočný faul a kop od branky Realu.

68.

Faul na Asomoaha a možnost standardní situace pro Juventus.

67.

Karima Benzemu vystřídal Gareth Bale.

66.

Benzema mohl pelášit sám na bránu po vysunutí Modričem, k zachycení přihrávky mu chyběl půlkrok.

65.

Do hry se chystá Gareth Bale.

64.

U míče jsou nyní hosté, kteří se snaží rychlými kombinacemi přiblížit k bráně Realu.

61.

Úsměvný moment - Vidal nadskočil a vykopl velký drn ve vápně po kontaktu s obráncem Realu, chtěl penaltu, ale rozhodčí zůstal klidný.

60.

Obrovská šance pro Benzemu dát gól. Přenesení hry na di Maríu vyšperkoval lobem za obranu, kde nabíhal Arbeola. Ten servíroval na zlatém podnose, ale Benzema trestuhodně zahodil.

59.

Andrea Pirla střídá Asamoah, tleská celý stadion.

58.

Ronaldo k překvapení všech centroval, ale Stará dáma se ubránila.

57.

Házenkářské obléhaní vápna hostů s faulem Vidala na Modriče - možnost pro Real navýšit skóre.

56.

S nasazením to nyní přehnal Vidal a po jeho útočném faulu na Pepeho budou rozehrávat domácí.

55.

Juventus nic nevzdává, ale nedaří se mu udržet míč.

52.

Marcelo zahrál na housle, ale následný pokus o střelu Di Maríovi zablokovali včas záložnící Juventusu.

51.

Ángel di María posílal centr do vápna na Benzemu, hostující obrana odvrátila míč na roh.

49.

Trenér Conte reaguje a střídá Llorenteho, za něj přichází Bonucci.

48.

To je sprcha pro Juventus. Následný přímý volný kop namířil Ronaldo pouze do zdi.

48.

Ronaldo ve sprinterském souboji s Chiellinim spadl a držel se za obličej. Ten ho podle názoru sudích fauloval loktem nebo rukou v obličeji a musí ze hřiště.

46.

Do šance se tlačil Pogba, ale Casillas včas vyběhl a vyboxoval míč mířící za obranu.

46.

Di Maríovi utekl míč chvíli po rozehrávce a vhazovat budou hosté.

46.

Druhý poločas byl zahájen.

45.+2

První poločas skončil. Real Madrid vede nad Juventusem Turín 2:1. Obě branky dal Cristiano Ronaldo, druhou z penalty. Za hosty vyrovnával Fernando Llorente.

45.+2

Poločas se dohrál v poklidu.

45.+1

Real kontroluje míč a hráči Juventusu se pouze posouvají v obranném bloku.

45.

Nastaví se dvě minuty.

44.

Rozruh po střetu Marcela a Vidala, rozhodčí píska faul pro Real. Pravděpodobně se bude přiostřovat.

43.

Přerušení hry po naběhnutí Marcela do Vidala, který musel být ošetřen.

41.

Svižná akce Realu a další zakončení Ronalda. Benzemu vysunul za obranu di María a ten z první našel Ronalda na hranici pokutového území, jeho střela šla metr možná dva od tyčky Buffonovy branky.

40.

Trenér Conte své hráče diriguje a snaží se je vyhecovat ještě před odchodem do šaten.

39.

Hra se malinko uklidnila. Míč měl Juventus a blížil se k brance Realu. Pogba nakonec odstaven a Real vykopává.

37.

Roh Realu v podání Luky Modriče a hlavička Ronalda mohla znamenat hattrick Portugalce. Sudí mu však píská faul rukama.

26.

Faul Pirla na Khediru na půli hřiště a ohlušující pískot domácích fans.

35.

Zatím není příliš vidět Karim Benzema, z lavičky se možná proto zvedl Gareth Bale.

34.

Znovu aktivní Tevez, který to zkoušel po zemi z dálky. Casillas s problémy míč zpacifikoval.

33.

Problémy domácích po odraženém míči po rohu a šanci vyrovnat měl Pirlo. Z úhlu ale přestřelili vysoko nad.

32.

Juventus se snaží vrátit do utkání a obléhal vápno domácích a následuje roh.

29.

Hraje se na polovině domácího týmu. U míče jsou zatím hráči Realu, avšak hosté opět hodně vysunuli presink.

27.

Cristiano Ronaldo bezpečně proměňuje. Buffon to měl s prudkou ranou hodně složité. Real vede 2:1.

27.

Real právě vstřelil branku.

27.

Vidal za protesty vidí žlutou kartu.

27.

Penalta pro domácí! Po centru Modriče Chiellini skolil k zemi Ramose a je z toho pokutový kop.

26.

Vidal fauloval Ronalda a následovat bude standardka pro Real. Není to na střelu, a tak bude do vápna centrovat Modrič.

25.

Po sražené střele měl Juventus roh, který sice stlumil Casillas do rukavic, ale málem mu vypadl. Za to však mohl naskakující hráč hostů.

23.

Utkání má obrátky a diváci se musí bavit.

22.

Přetažený pas Cácerese vrátil do malého vápna Pogba, kde se k zakončení dostal útočník Fernando Llorenet a nakonec nadvakrát v pádu překonal Casillase - vyrovnáno 1:1.

22.

Juventus právě vstřelil branku.

21.

Juventus přebral iniciativu a dostává domácí hráče pod tlak.

20.

Carlos Tevez v akci. Uvolnil se na rohu vápna a vyslal tvrdou ránu na Casillase. Střela se rychle zvedala a minula břevno jeho branky.

19.

Na hranici vápna si prostor ke střele hledal di María, padl ale k zemi, a přestože se dožadoval faulu, pokračuje se ve hře.

19.

Illarramendi dohrál souboj a vidí žluté napomenutí.

17.

Pěkná kombinace hostů, Llorente ale finální sklepnutí hlavou neprovedl dobře.

15.

Juventus nezahrozil ani ze svého druhého rohu. Cáceresovi se střela nevydařila.

14.

Signál se povedl jen z půlky - nepovedený přízemní centr se nakonec odrazil  k Tevezovi. Ten však střílí mimo.

14.

Další ostrý střet a tentokrát bude po faulu na Vidala kopat ze slušné pozice Juventus

13.

Teď vysoký centr Juventusu do vápna směřující na Llorenteho, ve výskoku ho vyboxoval Casillas.

12.

Hráči obou týmů měli problémy se zpracováním u autové čáry a nesrovnalosti končí faulem Ronalda.

10.

Ofsajd Ramose, jeho nůžky přišly vniveč.

10.

Exekutor Di María ale centrem ve vápně nikoho nenašel.

9.

Po dvou faulech Vidala a Chielliniho má Real možnost standardky ze střední vzdálenosti.

7.

Další útočnou akci Juventusu nyní dobře zastavil Marcelo, hosté jsou ale nadále u balonu.

5.

Nyní jsou tedy na tahu fotbalisté Juventusu, kteří jsou sice u balonu, avšak do zakončení se zatím nedostávají.

4.

Di María se dostal k míči, aby následně obešel dva protihráče a ve vápně našel nabíhajícího Cristiana Ronalda, který ještě udělal kličku Buffonovi a z poměrně velkého úhlu zasunul míč do branky - 1:0 pro Real Madrid.

4.

Real Madrid vstřelil branku.

3.

Pirlo následný roh rozehrál nakrátko, po následném centru do vápna se domácí ubránili.

2.

Casillas se musel činit, z dálky natáhl Marchisio a slušnou ranou provětral domácí modlu.

2.

Hosté o něj rychle přišli a Real kombinoval na vlastní polovině, postupný útok se jim ale nepovedl a Juventus má opět míč.

1.

Utkání bylo zahájeno. Hráči Juventusu ve žlutých dresech mají míč.

--:--

Hráči vstupují na trávník a zazní hymna Ligy mistrů.

--

V LM má Juventus s Realem pozitivní bilanci za 5 výher, čtyři prohry a žádnou remízu.

--:--

"Bílý balet" má před sebou nabitý program, protože ho už v sobotu ve španělské lize čeká v El Clásiku úhlavní rival FC Barcelona.

--:--

V dnešním utkání se utkávají finalisté Ligy mistrů z roku 1998, kdy nakonec zvítězil Real Madrid 1:0 gólem Predraka Mijatoviče.

--:--

Úvodní sestavy:

Real Madrid: Casillas (K) – Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo – di María, Khedira, Modrič, Illarramendi, Ronaldo – Benzema.

Náhradníci: Diego López – Varane, Coentrão, Carvajal, Bale, Isco, Morata.

Juventus FC: Buffon (K) – Cáceres, Barzagli, Chiellini, Ogbonna – Vidal, Pirlo, Pogba – Tévez, Llorente, Marchisio.

Náhradníci: Storari – Peluso, Bonucci, Padoin, Asamoah, Isla, Giovinco.

--:--

Dobrý večer, vítejte u on-line přenosu z utkání 3. kola základních skupin Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Juventusem Turín. Souboj se odehraje na Estadio Santiago Bernabéu. Hlavním rozhodčím bude Manuel Gräfe z Německa, na pomezí budou operovat krajani Thorsten Schiffner a Quido Kleve. Čtvrtých sudím bude připraven Christian Fischer, zatímco u branek budou hlídat Marco Fritz a Tobias Stieler.

Na stadionu Santiaga Bernabéua se Ronaldo poprvé trefil už ve čtvrté minutě po Di Maríově přihrávce. Ve 22. minutě sice vyrovnal pohotovou dorážkou Llorente, ale za sedm minut vrátil Realu vedení Ronaldo z penalty, které předcházel faul Chielliniho na Ramose.

Madridský trenér Carlo Ancelotti tak zvládl první souboj se svými někdejšími svěřenci. Nepovedený večer zažil obránce Chiellini, který předčasně skončil tři minuty po změně stran, když za zákrok na Ronalda dostal červenou kartu. Juventus nenapravil úvodní dvě remízy a propadl se na třetí příčku za Galatasaray. Istanbulský tým doma porazil FC Kodaň 3:1

Hvězdou středeční programu byl švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovič, který pomohl čtyřmi góly k drtivé výhře Paris St. Germain 5:0 nad Anderlechtem Brusel. PSG má ve skupině C na kontě tři výhry a skóre 12:1.

Ibrahimovič své představení odstartoval v 19. minutě, další branku přidal za pět minut, hattrick zkompletoval ve 36. minutě a po hodině hry se dvaatřicetiletý útočník prosadil počtvrté. Předtím se ještě trefil další forvard hostů Cavani. Anderlecht zůstává bez bodu i vstřeleného gólu.

Manchester City otočil zápas na hřišti CSKA Moskva a po dvou gólech Sergia Agüera zvítězil 2:1. Angličané ve skupině D ztrácejí tři body na suverénního obhájce trofeje Bayern Mnichov, který ve 3. kole deklasoval Viktorii Plzeň 5:0.

City a CSKA byly před utkáním v podobné situaci, protože oba porazily Plzeň a prohrály s Bayernem. Ruský tým absolvoval LM poprvé ve své Chimki Areně. První domácí zápas se Západočechy se kvůli nevyhovujícímu trávníku hrál v Petrohradu.

CSKA začalo dobře a ve 32. minutě ho poslal do vedení Tošič po přiťuknutí Hondy. Hosté se však rychle oklepali a za deset minut zásluhou Agüera otočili skóre. Argentinský útočník nejprve vyrovnal po Silvově akci a tři minuty před pauzou přidal druhý zásah hlavou po přihrávce Negreda.

Svěřenci trenéra Manuela Pellegriniho tak zvládli historicky první zápas s ruským protivníkem, v této sezoně LM vyhráli podruhé venku a nakročili k premiérovému postupu do vyřazovací fáze LM.

Reprezentační záložník Tomáš Hübschman musel v sestavě Šachtaru Doněck překousnout debakl 0:4 v Leverkusenu. Ukrajinský mistr v této sezoně LM poprvé nebodoval. V utkání se dvakrát prosadil kanonýr Kiessling, jednou skórovali Sam a Rolfes z penalty.

Do čela skupiny A se vyhoupl se sedmi body Manchesterem United po domácí výhře 1:0 nad San Sebastianem. Baskický celek, za který si už ve druhé minutě vstřelil vlastní gól Martínez, utrpěl třetí porážku.

SKUPINA A

Manchester United - San Sebastian 1:0 (1:0)

Branka: 2. vlastní I. Martínez. Rozhodčí: Nijhuis (Niz.).

Bayer Leverkusen - Šachtar Doněck 4:0 (1:0)

Branky: 22. a 72. Kiessling, 50. Rolfes z pen., 57. Sam. Rozhodčí: Lannoy (Fr.).

SKUPINA B

Real Madrid - Juventus Turín 2:1 (2:1)

Branky: 4. a 29. z pen. Ronaldo - 22. Llorente. Rozhodčí: Gräfe (Něm.). ČK: 48. Chiellini (Juventus).

Galatasaray Istanbul - FC Kodaň 3:1 (3:0)

Branky: 10. Melo, 38. Sneijder, 45.+1 Drogba - 88. Claudemir. Rozhodčí: Stavrev (Mak.).

SKUPINA C

Anderlecht Brusel - Paris St. Germain 0:5 (0:3)

Branky: 17., 22., 36. a 62. Ibrahimovic, 52. Cavani. Rozhodčí: Fernández Borbalán (Šp.).

Benfica Lisabon - Olympiakos Pireus 1:1 (0:1)

Branky: 83. Cardozo - 29. Domínguez. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.).