ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Sparta dostala stopku. Nesmí hrát "přáteláky" v Rakousku

Velikost textu:

Praha – Ještě není u konce ani podzimní část ligy, ale Sparta už nyní bude muset přehodnotit plány na přípravu před příští sezonou. Sparťané pravidelně jezdili do sousedního Rakouska, jenže tam až do září 2014 nesmějí hrát přípravné zápasy proti domácím klubům. Nařízení vydala rakouská disciplinární komise v reakci na nepřístojné chování příznivců pražského klubu při červencovém utkání proti Admiře Mödling v rámci soustředění v Bad Leonfeldenu, informoval server 90minuten.at.

Trenér Sparty Vítězslav Lavička
Trenér Sparty Vítězslav Lavička

Sparta už v září dostala od české disciplinární komise pokutu 100 tisíc korun, teď zaujala stanovisko i rakouská komise. Na konci září rozhodla, že žádný rakouský klub se do 30. září příštího roku nesmí utkat se Spartou v přípravném utkání na rakouské půdě.

"Fanoušci, kteří mají incidenty v zápase s Admirou na svědomí, výrazně poškodili klub a jeho dobré jméno. Sparta se od podobných projevů distancuje," uvedl tiskový mluvčí letenského klubu Ondřej Kasík.

přehrát video
Vyjádření mluvčího klubu Ondřeje Kasíka k trestu pro Spartu

Pro Spartu znamená zákaz citelné komplikace, do Rakouska totiž v posledních letech pravidelně jezdila na předsezonní kempy. Příští rok v létě podle všeho bude muset zamířit jinam, v úvahu připadá například Německo.

Zápas Sparty s Admirou byl poznamenán především incidentem ze 60. minuty, kdy za stavu 1:1 ze sektoru hostujících příznivců přiletěl na hřiště dělbuch, který skončil u nohou asistenta rozhodčího. Ten musel být převezen k ošetření do nemocnice a zápas byl předčasně ukončen.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.