ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Jak vypadají nejošklivější dresy na světě? Je na nich brokolice

Velikost textu:

Praha - Španělský velkoklub Real Madrid se pyšní nejlepšími čísly na světě v prodeji dresů. Za uplynulý rok prodal 1,4 milionu triček královského klubu. Na opačném pólu tabulky je zřejmě třetiligový španělský klub La Hoya, jehož dresy byly vyhlášeny těmi nejošklivějšími.

přehrát video
Nejošklivější dresy má španělský tým

Dresy jsou chloubou každého klubu, fanoušci jejich prostřednictvím vyjadřují svou identitu ke klubu. I když fandit zrovna španělskému týmu La Hoya moc k chlubení není. Dresy tohoto třetiligového klubu byly v hlasování fanoušků vyhlášeny těmi nejošklivějšími na světě.

Klub z oblasti Almérie své dresy přizpůsobil hlavnímu sponzorovi, což je japonský velkoobchod se zeleninovými semeny. Dresy jsou tak výhradně brokolicové. "Brokolice je prostřednictvím sponzora defacto nejdůležitějším zdrojem našeho příjmu. Připouštím, že jsou ošklivé, ale zase cítíme, že jsme díky nim vstoupili do povědomí médií a je to pro nás reklama," říká trenér týmu Jose Manuel Campos.

Ortuno: Ty dresy jsou originální

Samotní hráči jako Fran Canizer design svých dresů příliš neřeší. "Když hraji, nedívám se na svůj dres. Pokud vím, tak prodej brokolice představuje finanční jistotu klubu. Vyhrát tohle hlasování i tak beru jako úspěch."

Nejhorší dres na světě si mohou pořídit i fanoušci, za brokolicové tričko La Hoyy Lorcy utratíte na internetu 35 eur. "Lidé mají tendenci říkat, že tyhle trička jsou těmi nejošklivějšími na světě, ale já nesouhlasím. Považuji je za originální. Nejsou zase tak ošklivé, jak všichni říkají," myslí si o soutěži své hráč La Hoyi Alfredo Ortuno.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.