ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Sídlo FAČR bylo pod dohledem skryté kamery, případ řeší policie

Velikost textu:

Praha – Vedení Fotbalové asociace ČR musí řešit překvapivou situaci. Zaměstnanci objevili v úterý skrytou kameru. Údajně snímala celý prostor recepce, kde se také nachází zázemí pro veškeré elektronické zabezpečení všech vstupních prostorů. Dnes se případem začala zabývat policie. Na případ upozornil server Aktuálně.cz.

Kriminalisté odcházejí ze sídla FAČR v Praze, kde vyšetřovali nelegálně nainstalovanou kameru, která snímala prostory recepce a klávesnici zabezpečovacího zařízení.
Kriminalisté odcházejí ze sídla FAČR v Praze, kde vyšetřovali nelegálně nainstalovanou kameru, která snímala prostory recepce a klávesnici zabezpečovacího zařízení.

Kamera byla podle bezpečnostního manažera FAČR Martina Syneckého umístěna v krytu od bezpečnostní sirény. "Nikdo z asociace samozřejmě nemá tušení, jak a kdy se sem dostala," řekl Synecký.

Kamera byla namířena přes prosklenou terasu u stadionu Přátelství do recepce a na klávesnici se zabezpečovacím zařízením. "Z toho usuzujeme, že někdo mohl mít zájem prohlédnout systém našeho zabezpečení a následně se pokusit o vloupání. Ale je to jenom jedna z teorií, všechny záběry teď policie bude vyhodnocovat a pak rozhodne o dalším postupu," řekl Synecký. "Zatím ani není jisté, jak policie celou věc může kvalifikovat. Každopádně jí budeme maximálně nápomocní. Ale nevíme, kdy může být nějaký konkrétní výstup," uvedl Synecký.

Asociace prý věc nebere na lehkou váhu, ale potenciální pachatel by prý v sídle asociace nemohl ukrást nic s velkou hodnotou. "Důležité dokumenty jsou v trezorech a ani tu není žádná velká peněžní hotovost. A dokumenty z korupčních kauz u nás ani nikdy nebyly. Proto si spíše myslíme, že mohlo jít o běžné vloupání. Ale nemůžeme vyloučit, že to může mít souvislost s kauzami, že to mohlo být na zakázku někoho," přemítal Synecký.

Zaměstnanci asociace prý kameru objevili jednoduše a také shodou náhod. "To zařízení prostě upadlo. Ale časem bychom na to určitě přišli, protože bylo v místech, kde kamera neměla co dělat," podotkl Synecký. Kamera samotná prý byla zcela obyčejná. "Bylo to velmi amatérsky udělané, ale svůj účel to mohlo splnit," dodal Synecký.

Asociace už z preventivních důvodů změnila kódovací systém do všech vstupních prostor, aby minimalizovala možnost jakékoliv škody či neoprávněného vniknutí. Policie také sejmula otisky prstů všech lidí, kteří s kamerou přišli do kontaktu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.