ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Po třech týdnech se znovu hlásí liga. Střelnice uvidí reprízu pohárového finále

Velikost textu:

Jablonec - Po téměř třítýdenní přestávce se znovu rozběhne první fotbalová liga a v předehrávce 11. kola se utkají Jablonec a Mladá Boleslav. Půjde o reprízu květnového finále domácího poháru a také o souboj sousedů v tabulce. Šestý Jablonec ztrácí na svého soupeře tři body a v případě výhry ho může dostihnout. Jablonecký brankář Michal Špit se může dočkat jubilejní 100. ligové nuly, na kterou čeká už šest kol. Utkání na jablonecké Střelnici začíná ve 20:15, sledovat ho můžete v podrobné on-line reportáži na našem webu.

Slavící Vít Beneš
Slavící Vít Beneš

Severočeši doma poztráceli už sedm bodů a další klopýtnutí nechtějí připustit. Mladou Boleslav sice porazili na penalty v pohárovém finále, ale v lize se jim na tým z města automobilů poslední dobou nedařilo. Vzájemný zápas nevyhráli čtyřikrát za sebou, doma se proti Středočechům naposledy radovali ze tří bodů před čtyřmi lety.

"Proti týmům z horní poloviny tabulky se nám zatím v této sezoně výsledkově tolik nedaří, i když herně to třeba nebylo špatné. Věřím, že proti Boleslavi uspějeme, byť má soupeř hodně konsolidované mužstvo. Hrají prakticky ve stejné základní sestavě, mají nebezpečné brejky a dobré standardní situace. My ale jednoznačně chceme vyhrát," řekl jablonecký trenér Roman Skuhravý.

Mladá Boleslav se pokusí Jablonci aspoň částečně oplatit prohru z pohárového finále. Na severu Čech by ráda napravila porážku od nováčka Znojma z minulého kola, po níž přišla o sedmizápasovou ligovou neporazitelnost.

Trenér Ladislav Minář očekává otevřené utkání. "Čeká nás náročné střetnutí s velmi kvalitním a domnívám se, že zároveň i rovnocenným protivníkem. Očekávám ofenzivní duel a divácky zajímavý fotbal. Výsledek je otevřený a věřím, že z Jablonce neodjedeme s prázdnou," uvedl Minář, který bude koučovat své 50. utkání v lize.

 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.