ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Fotbalovým Pardubicím byl zpětně kontumován zápas s Karvinou

Velikost textu:
aktualizováno 15. 10. 2013 16:23

Pardubice - Fotbalisté Pardubic ve druholigové tabulce přijdou o tři body. V jejich neprospěch byl v poměru 0:3 kontumován zápas 9. kola s Karvinou, informovala Fotbalová asociace ČR.

Pardubický fotbalový stadion
Pardubický fotbalový stadion

Východočeši doplatili na to, že do utkání nasadili brankáře Luďka Frydrycha, kterému předtím zastavila činnost disciplinární komise. Pardubice tak pykají za neoprávněný start hráče. V duelu s Karvinou přitom zvítězili 2:1, tři body si ale nyní připíše Karviná a posune se na první místo tabulky o dva body před Hradec Králové. Pardubice, které by klesly z osmé příčky na desátou, se proti verdiktu disciplinárky mohou bránit u odvolací a revizní komise.

Sportovní manažer klubu Vít Zavřel řekl, že Pardubice takovou možnost využijí a u poslední instance na fotbalové půdě budou věřit ve zvrácení rozhodnutí disciplinární komise. "Kontumace nám přijde jako velmi přísný trest," uvedl Zavřel.

přehrát video
Fotbalové Pardubice přijdou o tři body

Frydrych měl disciplinární komisí činnost pozastavenou po 8. kole poté, co se dopustil nesportovního chování po utkání na hřišti Táborska. Pardubičtí zástupci se ale pak hájili tím, že o tom kvůli administrativní chybě zaviněné špatnou komunikací s disciplinárkou neměli ponětí. "Kdybychom věděli, že je věc v řízení, tak bychom Luďka do branky nepostavili," řekl Zavřel.

Východočeši se brání tím, že proti startu Zavřela před utkáním s Táborskem prý nic nenamítali ani hlavní rozhodčí s delegátem. Novelizovaný disciplinární řád však v článku 49 říká, že hráči je automaticky zastavena činnost poté, co se dopustil prohřešku, až po skončení utkání. Přitom v něm samotném být vyloučen nemusel. To byl právě případ Frydrycha.

"Přiznáme se, že jsme o této nové věci nevěděli. Ale na zasedání ligového shromáždění vyplynulo, že o tom neměla ponětí většina klubů a mluvili jsme na toto téma i se zástupci disciplinární komise. Stále proto věříme, že naše kontumace bude zrušena," dodal Zavřel.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.