ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Bale není nejdražším hráčem historie, stál "jen" 91 milionů eur

Velikost textu:

Madrid - Prezident Realu Madrid Florentino Pérez potvrdil, že Gareth Bale přišel v létě z Tottenhamu "jen" za 91 milionů eur, a ne za 100, jak některé zdroje uváděly. Spekulace britských médií, že to byl nejdražší přestup historie, tak vzaly za své. Titul nejdražšího hráče světa zůstává Baleovu spoluhráči Cristianu Ronaldovi, jehož Real koupil v roce 2009 z Manchesteru United za 94 milionů eur.

Gareth Bale slaví gól v dresu Realu
Gareth Bale slaví gól v dresu Realu

Přesná přestupová částka za čtyřiadvacetiletého Velšana nebyla dosud zveřejněna. Španělská média psala o 91 milionech eur, ostrovní tisk zase o rovných sto. Jasno do spekulací vnesl až teď prezident Realu Pérez odpovědí na otázku na televizní stanici Intereconomía, zda je Bale pro případ, že by musel ukončit kariéru, pojištěn na částku 91 milionů eur.

"Samozřejmě. Je pojištěn na částku, kterou stál. Je to životní pojistka proti nehodám," uvedl Pérez s tím, že pojištění pokrývá mimo jiné smrt a předčasnou invaliditu.

Balova kariéra prý ohrožena není

Bale zatím od svého srpnového příchodu do Madridu nastoupil pouze do dvou zápasů. Deník Marca napsal, že nejlepší hráč minulé sezony Premier League má vyhřezlou ploténku a je ohrožena jeho kariéra, to však Pérez popřel.

"Není to pravda. Kdyby to tak bylo, řekli bychom to jako vždycky. Jak celý svět ví, Baleův problém je nedostatek tréninku v předsezonním období, kdy měl zraněný stehenní sval. Ale nyní už je v pohodě, normálně trénuje a doufáme, že v sobotu nastoupí," řekl prezident Realu. "Bílý balet" čeká po reprezentační přestávce v lize Málaga.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.