ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš
Kvalifikace MS 2014

Jsme znevýhodněni, stěžuje si Francie na systém nasazení do baráže

Velikost textu:

Paříž - Francie je pravděpodobným účastníkem baráže v kvalifikaci na mistrovství světa v Brazílii. A ještě před jejím začátkem chce u FIFA vznést protest. Vedení národního svazu se nelíbí, že o nasazení rozhodne žebříček FIFA, jenž podle nich znevýhodňuje týmy z pětičlenných skupin.

Francouzští fotbalisté
Francouzští fotbalisté

Francie podle všeho skončí ve své kvalifikační skupině na druhém místě za obhájci titulu Španěly, kterým k přímému postupu stačí remíza v dnešním domácím duelu s Gruzií. Vzhledem k tomu, že "Les Bleus" v žebříčku patří až 25. místo, narazí v baráži nejspíš na velmi silného protivníka.

Vedení jejich svazu se tento systém nelíbí. Tvrdí, že coby účastníci pětičlenné skupiny neměli možnost získat tolik bodů jako týmy z šestičlenných skupin, a proto jsou až ve třetí desítce žebříčku.

"Budeme kontaktovat FIFA. Je tu trochu nespravedlnost mezi skupinami s pěti a šesti týmy. Naši soupeři z ostatních skupin mohli získat více bodů. To je prostě fakt," uvedl prezident francouzské federace Noël Le Graët.

Reprezentační trenér Didier Deschapms o případném protestu nevěděl, nicméně názor svého svazového šéfa sdílí. "Nešel bych tak daleko, že bych mluvil o nespravedlnosti, ale znevýhodněni jsme. Už tak je komplikované být v pětičlenné skupině a ještě přicházíme o body," řekl kapitán mistrů světa z roku 1998.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.