Dohráno MOL Cup

Na MS se podívá po 16 letech i Kolumbie

Barranquilla (Kolumbie) - Fotbalisté Kolumbie si po 16 letech zahrají na mistrovství světa. V předposledním kole jihoamerické kvalifikace doma v pátek v druhé půli smazali tříbrankovou ztrátu a remizovali s Chile 3:3. V tabulce jsou druzí za Argentinou, která si postup zajistila již dříve. Blízko k postupu v zóně CONCACAF má Honduras.

Radamel Falcao
zdroj: ČTK/AP

Chilané v Barranquille vedli ještě v 69. minutě o tři góly, až pak snížil Teofilo Gutierrez a vyhlášený kanonýr Radamel Falcao následně zařídil kolumbijský postup dvěma proměněnými penaltami. Všechny góly dali domácí hráči v početní převaze po vyloučení Carlose Carmony v 66. minutě.

Chilané sice přišli o vítězství, k postupu ale mají dál velice blízko. V úterním utkání proti Ekvádoru jim doma stačí remíza stejně jako jejich soupeři, který v pátek porazil Uruguay 1:0.

Uruguay je s tříbodovou ztrátou pátá. Semifinalisté minulého MS ještě mohou dosáhnout na přímý postup, ale pokud by na pátém místě zůstali, čeká je baráž proti Jordánsku.

Výsledky kvalifikace na MS 2014

Argentina - Peru 3:1 (2:1)

Branky: 23. a 35. Lavezzi, 47. Palacio - 21. Pizarro.

Kolumbie - Chile 3:3 (0:3)

Branky: 75. a 84. obě z pen. Falcao, 69. Gutierrez - 22. a 29. Sánchez, 19. Vidal z pen. ČK: 66. Carmona (Chile).

Venezuela - Paraguay 1:1 (0:1)

Branky: 83. Seijas - 28. Benítez.

Ekvádor - Uruguay 1:0 (1:0)

V předposledním kole finálové skupiny zóny CONCACAF fotbalisté Hondurasu porazili doma Kostariku 1:0 a na třetím místě tabulky mají tříbodový náskok před Mexikem. K třetímu startu na MS po letech 1982 a 2010 chybí honduraské reprezentaci jediný bod. V závěrečném kole se tým v úterý utká s poslední Jamajkou, která z devíti zápasů ani jeden nevyhrála. Pokud by třetí příčku neudrželi, budou hrát baráž proti Novému Zélandu.

Mexiko udrželo naději na přímý postup výhrou 2:1 nad Panamou, o níž v 85. minutě rozhodl gól Raúla Jiméneze. V úterý Mexičané nastoupí proti Kostarice na jejím hřišti. Šanci na baráž má ještě Panama.

Mexiko - Panama 2:1 (1:0)

Branky: 40. Peralta, 85. Jiménez - 81. Tejada.

USA - Jamajka 2:0 (0:0)

Branky: 77. Zusi, 80. Altidore.

Honduras - Kostarika 1:0 (0:0)

Branka: 64. Bengtson.