ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Švýcarský brankář Zuberbühler přestoupil do Fulhamu

Velikost textu:

Londýn - Švýcar s Fulhamem podepsal roční kontakt. S anglickým fotbalem už má sedmatřicetiletý gólman zkušenosti, předloni strávil půl roku ve West Bromwichi. Jinak Zuberbühler působil především ve švýcarské lize. V letech 1992 až 1999 chytal za Grasshoppers Curych, v dalších letech oblékal převážně dres Basileje. Naposledy hájil branku Neuchâtelu.

Pascal Zuberbühler
Pascal Zuberbühler

"Jsem šťastný, že jsem podepsal smlouvu s Fulhamem. Strávil jsem s týmem tři měsíce a mohu potvrdit, že máme pro nový ročník velmi dobrý kádr. Vím, že byla minulá sezona pro klub hodně těžká, ale jsem si jistý, že ta letošní bude mnohem lepší," prohlásil dnes Zuberbühler na oficiálních stránkách anglického celku.

Podobně jako v současné švýcarské reprezentaci s ním i Fulham počítá na pozici náhradníka. "Znám zdejší situaci s brankáři a vím, že je Mark Schwarzer jednička. Já jsem ale tady, abych ze sebe vydal to nejlepší a pomohl klubu k dobré sezoně. To je můj prvořadý cíl," dodal 198 centimetrů vysoký brankář, který si na letošním Euru zachytal proti Portugalsku a připsal si 51. start za švýcarské národní mužstvo.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.