ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor
EVROPSKÁ LIGA

Kováč: Nohou jsem dal naposledy gól tak sedm let zpátky

Velikost textu:

Liberec – Když už vstřelí branku, tak hlavou. Proti Estorilu v utkání 2. kola Evropské ligy se však Radoslav Kováč prosadil nohou, což se mu naposledy povedlo během angažmá ve Spartaku Moskva. Slovan díky jeho trefě mohl slavit důležité vítězství 2:1 a nadějný vstup do skupiny.

Radoslav Kováč
Radoslav Kováč

Kováč se prosadil v 62. minutě poté, co protlačil do sítě odražený míč po přímém kopu. "Nějak jsem se tam ocitl, hlavně jsem chtěl trefit branku. Brankář asi moc neviděl, trošku se štěstím jsem to tam procpal. Zaplaťbůh, že to tam spadlo," řekl po zápase Kováč.

"Nohou jsem dal gól naposledy v Rusku, je to tak sedm let," doplnil liberecký kapitán. Svoji trefu věnoval také bývalému spoluhráči Jiřímu Štajnerovi, který v létě zamířil do Mladé Boleslavi a dnes o přestávce se rozloučil s libereckým publikem.

Kováč se po svém zimním příchodu na sever Čech dlouho nemohl brankově prosadit, trefil se až v polovině září v ligovém duelu s Plzní. Na další zásah teď ale čekal o poznání kratší dobu. "Jsem rád za nějaký gól. Ale není ani tak důležité, jestli ho dám já, nebo někdo druhý. Super, že to přineslo tři body, to je důležité," pochvaloval si lídr liberecké obrany.

Severočeši si podle něj zápas s Estorilem zbytečně zkomplikovali, když si v přesilovce po vyloučení hostujícího Miguela nechali dát těsně před přestávkou vyrovnávací gól. "To vyloučení nám mělo pomoci, ale nepomohlo. Přestali jsme hrát a mysleli si, že to spadne samo z nebe. Neudrželi jsme tempo, zpohodlněli jsme a okamžitě přišel trest. To je ta naše nezkušenost. Doufám, že i tohle pro nás bude do budoucna důležité, co se týče zkušeností," uvedl Kováč.

Další komplikace přišla v závěru, kdy se nechal vyloučit Isaac Sackey a Liberec se ještě strachoval o tři body. "Při jednom obranném zákroku jsem to pak chtěl hrát zbytečně moc fotbalově, měl jsem to švihnout někam na tribunu. Byly z toho ještě dva nebezpečné rohy. Hlavně jsem si říkal, ať nedostaneme gól, byl bych za blbce," řekl Kováč.

Slovan už ale výhru udržel a po dvou kolech má slibně rozjetou skupinu. Se čtyřmi body je druhý za Sevillou a má náskok tří bodů před třetím Freiburgem. "Je to dobrý start. Máme čtyři body za zády a dýchá se nám trochu líp. Nahrálo nám, že Freiburg prohrál v Seville, ale postup je ještě daleko. Teď nás čeká Sevilla a to bude ještě vyšší level," dodal Kováč.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.