ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Van der Vaart oznámil, že už je hráčem Realu

Velikost textu:

Madrid - Fotbalista Rafael van der Vaart na své oficiální internetové stránce oznámil, že už je hráčem Realu Madrid. Španělský velkoklub se snažil nizozemského záložníka získat z Hamburku už delší dobu a dnes zřejmě jeho snaha definitivně skončí přestupem.

Fotbalista Rafael van der Vaart
Fotbalista Rafael van der Vaart

"Včera do sebe všechno zapadlo a já se stěhuju do Realu Madrid. Vždycky jsem chtěl hrát ve Španělsku, protože mám k této zemi silný vztah. Zítra odpoledne budu oficiálně přestaven na San Bernabeu," uvedl pětadvacetiletý Van der Vaart, jehož matka je Španělka. 

Španělská média tvrdí, že kreativní záložník by měl podepsat v "Bílém baletu" pětiletou smlouvu. HSV, kde hrál od roku 2005 po příchodu z Ajaxu, by měl za něj dostat mezi deseti a 13 miliony eur. 

Van der Vaart se stane pátým Nizozemcem v současném kádru Realu po Ruudu van Nistelrooijovi, Arjenu Robbenovi, Roystonu Drenthem a Wesleym Sneijderovi. Právě bývalý Van der Vaartův spoluhráč z Ajaxu Sneijder si v neděli vážně poranil koleno a hrozí mu až půlroční pauza.

Představitelé Realu Madrid se v přestupním období zatím marně snaží získat hvězdu Manchesteru United Cristiana Ronalda. S Chelsea zase údajně jednají o prodeji Robinha. 

Pro tým trenéra Bernda Schustera začne sezona 17. srpna utkáním o španělský Superpohár s Valencií.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.