ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
Kvalifikace MS 2014

Bílek s Rosickým se v hodině dvanácté stále snaží myslet pozitivně

Velikost textu:
aktualizováno 9. 9. 2013 19:35

Turín - Už téměř čtyři roky je Michal Bílek reprezentačním trenérem českých fotbalistů, často se na jeho hlavu snášela kritika expertů a fanoušci téměř neustále volají po jeho odvolání. Ale teď prý sám cítí, že je mužstvo pod jeho vedením v nejprekérnější situaci. Kouč národního týmu si uvědomuje, co všechno obnáší úterní kvalifikační zápas na půdě věhlasné Itálie a nutnost zvítězit. Bodová ztráta by totiž mohla znamenat konec nadějí v boji o postup na světový šampionát do Brazílie.

Tomáš Rosický a trenér Bílek
Tomáš Rosický a trenér Bílek

Bílek se však dnes v Turíně snažil zachovat nadhled a klidnou tvář. Špatný konec úterního utkání si připustit nechce. "Je fakt, že během mého působení jsem byl já i tým pod obrovským tlakem mnohokrát. A teď víme, jaká je aktuální situace. Je nejsložitější po dobu mého působení u reprezentace. Ale snažím se myslet pozitivně, chceme tady uspět," prohlásil.

Jeho tým musí hrát na vítězství, Bílek ale odmítá bezhlavé útočení. Mužstvo však bude nabádat k maximální možné aktivitě. Podobně jako před červnovým vzájemným zápasem v Praze, kde Češi uhráli bezbrankovou remízu, ale většinou byli lepším týmem.

přehrát video
Češi před zápasem s Itálií

"Domácí zápas by pro nás mohl být návodem, jak uspět i tady. Pokud aktivní výkon zopakujeme, šanci máme. V Praze jsme byli zklamaní, že jsme Italy neporazili. Na druhou stranu to neznamená, že se tady hned pohrneme do bezhlavého útočení," uvedl Bílek.

Pavel Nedvěd o šancích reprezentace:

Pavel Nedvěd"Kluci si to musejí probrat sami mezi sebou a uvědomit si, že mistrovství světa je vrchol každého hráče. A šampionát v Brazílii bude ještě o něco víc. Budou to teď mít strašně těžké. Vědí, že musejí vyhrát tři zápasy včetně toho v Itálii a stejně jim to stačit nemusí. To je může psychicky nahlodat. Ale musejí to vzít za správný konec. Doufám, že už v Itálii se jim povede dobrý výsledek. Škoda, že český nároďák nevyužil několik šancí, ale to je slabina, která se s ním táhne už dlouho. Když vytvořené šance neproměníte, neporazíte nikoho."

Máme poslední šanci, ví Rosický

I kapitán Tomáš Rosický dobře ví, o co Češi na stadionu Juventusu hrají. "Máme poslední šanci," souhlasil Rosický. A viditelně jej neopouštěl ani optimismus. "My se sem těšíme. Myslím, že nás čeká skvělý zápas," prohlásil Rosický.

Nechce se stresovat tím, že mu možná uniká šance představit se v příštím roce na mistrovství v Brazílii. "Jsme v nejtěžší situaci za poslední roky. Ale když ještě nějakou šanci máme, stojí za to o ni bojovat ze všech sil," podotkl dvaatřicetiletý tvůrce české hry.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.