ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Fotbalový svaz slíbil bezpečnější stadiony

Velikost textu:

Praha - Bezpečněji než kdy dříve by mělo být v nadcházející sezoně na stadionech během zápasů první fotbalové ligy. Pravidla související s novým policejním zákonem sice vstoupí v platnost až 1. ledna příštího roku, ale už první polovina soutěže by měla být zkouškou, jak jsou kluby na nové podmínky připraveny. Fotbalový svaz si pochvaluje, jakým způsobem se vyvinula společenská diskuse o tom, jak zvýšit bezpečnost, a tím i komfort na stadionech.

Výtržnosti na fotbalových stadionech
Výtržnosti na fotbalových stadionech

"Zákon byl schválen, účinnosti nabyde od příštího roku. Na jeho základě proto připravujeme novou smlouvu, která přinese detailní seznam opatření," uvedl na dnešní předsezonní tiskové konferenci bezpečnostní manažer Miroslav Platil, který by si podle svých slov přál, aby se fotbal stal zábavou pro celé rodiny.

Nový model předpokládá i omezení přístupu na stadiony pro fanoušky, kteří za sebou již mají prohřešky. Aby bylo možné důsledně těmto osobám zamezit v přístupu do hlediště, musí naplno fungovat kamerový systém na všech šestnácti stadionech, včetně zjišťování biometrických prvků, jak je to obvyklé v anglické lize.

"Celý projekt bude stát 75 milionů korun. Ještě se sice pracuje na získání všech financí, ale počítáme, že s montáží by se začalo během podzimu," prozradil Platil.

Všem šestnácti prvoligovým klubům a také účastníkům druhé nejvyšší soutěže už byly uděleny licence, které je opravňují ke startu, informoval licenční manažer svazu Stanislav Rýznar. Pro příští rok ale mohou mít někteří účastníci s licencí potíže, protože od sezony 2009/2010 budou na prvoligových stadionech povinností vyhřívané trávníky.

"Nyní tímto vybavením nedisponují Žižkov, kde hrají také fotbalisté Bohemians Praha, dále pak Příbram, Ostrava, Zlín a Kladno," vyjmenoval Rýznar kluby, které čeká během příštího léta rekonstrukce hrací plochy, k jaké během letošního léta přistoupili například v Brně.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.