ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Kováč: Máme zdravý mančaft, byl to cenný obrat

Velikost textu:

Liberec - V duelu proti FC Curych se mohl ukřičet, jak bez ustání dirigoval své spoluhráče a občas jim vyčítal i naivní chyby. Po vítězném obratu v úvodním zápase 3. předkola Evropské ligy byl ale kapitán libereckých fotbalistů Radoslav Kováč šťastný za to, jak jeho tým otočil zápas se švýcarským favoritem a po výhře 2:1 si udržuje solidní vyhlídky do těžké odvety.

Radoslav Kováč
Radoslav Kováč

"Vážím si toho, že jsme zase ukázali charakter. Z toho mám upřímnou radost. V první půli nás Curych do ničeho nepustil, jen jsme za nimi běhali, ale pak jsme to dokázali zvrátit," pochvaloval si Kováč po utkání, v němž Liberec ještě v 66. minutě prohrával 0:1 a jeho postupové šance povážlivě klesaly.

Velké obraty, na ně si liberecký tým už pomalu může dát patent. V neděli Slovan v ligovém utkání se Slavií také prohrával, aby na konci slavil výhru 2:1. A na pohárové scéně s Curychem dokázal to samé. "Náš mančaft je uvnitř zdravý, když takhle dokáže zvládat i špatně se vyvíjející zápasy. A s Curychem to je zvlášť cenný obrat," uvedl Kováč.

Po prvním poločase ale byl řádně nabroušený. Hodně jej nazlobilo, jak Liberec promrhal první poločas a po penaltě z páté minuty prohrával 0:1. Takový vývoj si Kováč nepředstavoval, byť i proti Slavii Severočeši v úvodním dějství vyhořeli. "Vůbec jsme nehráli, co jsme si řekli. V prvním poločase jsme se nezajišťovali, nesmyslně jsme soupeře nechávali chodit do brejků a sami hráli strašně pomalu. K tomu ještě hloupé ztráty," vypočítal Kováč.

O to víc jej potěšil druhý poločas, v němž byli domácí hráči k nepoznání a donutili Curych k řadě chyb. Z nich také vytěžili dvě branky. "V kabině jsme si důrazně řekli, že druhá půle musí vypadat úplně jinak, a také to tak bylo. Chtěli jsme bojovat až do konce a já měl strach, abychom z nějaké pitominy nedostali gól, když jsme je zase na konci nechávali chodit dopředu. Jim stačí málo, potrestají každou chybu," uvedl Kováč.

Odvetu v Curychu vidí nadějně, byť výhra 2:1 z domácího prostředí není úplně komfortním výsledkem. Švýcarskému celku stačí například nejtěsnější výhra 1:0, aby prošel do další fáze na úkor Liberce. I tak je Kováč mírným optimistou. Podmínkou úspěchu podle něj je minimálně jeden vstřelený gól. "To je základní podmínka a jasná věc. Víme, že to tam budeme mít složité, ale proč bychom to nemohli zvládnout," dodal Kováč.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.